שתף קטע נבחר

רבבות השתתפו בהפגנת הימין בכיכר ציון

ההפגנה התקיימה תחת הכותרת: "חייבים לנצח את ערפאת". מועצת יש"ע: ההפגנה אינה מיועדת להחליף את הממשלה, אלא למחות נגד מדיניות האיפוק וההבלגה. תא"ל במיל' אפי איתם לשרון: "אם החרש תחריש בעת הזאת, אתה וממשלתך תאבדו"

רבבות מפגינים השתתפו אמש (ד') בהפגנה של הימין בכיכר ציון בירושלים, תחת הכותרת "חייבים לנצח את ערפאת". מועצת יש"ע הוציאה הודעת הבהרה לפיה ההפגנה אינה מיועדת להחליף את הממשלה, אלא למחות נגד מדיניות האיפוק וההבלגה.
תא"ל במיל' אפי איתם אמר בהפגנה: "הגיעה העת למעשה. צריך למגר את הרשעות". הוא פנה לשרון ואמר בציטוט ממגילת אסתר: "אם החרש תחריש בעת הזאת, רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר, ואתה וממשלתך תאבדו".
הרב מרדכי אלון, ראש ישיבת חורב ומהבולטים ברבני הציונות הדתית אמר בהפגנה: "אין יותר אזור B, A ו-C. הכל ארץ ישראל. לא אנחנו כובשים. אנחנו נכבשנו. חזרנו הביתה. אין ולא יהיו פה שני בתים לעולם. אנחנו עם ישראל חי ולא צריכים אישור לא מהאו"ם ולא מהשמום". את ערפאת כינה אלון "צורר היהודים". הוא ציטט את הרב קוק ושאל: "איפה שכם שלנו? איפה חברון שלנו?"
יו"ר המפד"ל, הרב יצחק לוי, הציג בפני הקהל את האבן ממנה נפגע קשה התינוק יהודה שוהם משילה. בפני באי ההפגנה הוקראו קטעים ממכתבה של עדנה שבתאי, אלמנתו של הסופר יעקב שבתאי ומאנשי "שלום עכשיו", שבו כתבה "על ההתפכחות שלה". בין השלטים שנראו בהפגנה: "ערפאת לטוניס", "די להבלגה" ו-"אריק, קיווינו שתהיה צ'רצ'יל".
קודם לכן התקיימה ברחבת הכותל המערבי תפילת המונים בראשות הרבנים הראשיים לישראל, ומיד אחריה עשו המתפללים את דרכם לכיכר ציון.
מאות מתנחלים משילה התפרעו אתמול במחאה על פציעתו של התינוק יהודה שוהם. הם שרפו חדרים בבי"ס הפלסטיני, חממה ושדות חיטה (על ההתפרעויות - ראו ידיעה מקושרת).

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
ההפגנה בכיכר ציון
צילום ערוץ 2
מומלצים