שתף קטע נבחר

רובינשטיין סגר את שני תיקי החקירה נגד ברכה

ברכה נחקר בחשד שקרא לערביי ישראל להצטרף לאינתיפאדה, ובהתססת מפגינים לתקוף שוטרים בהפגנה. גורמים משפטיים אמרו כי במקרה הראשון קיבל רובינשטיין את טענתו של ברכה, שתרגום דבריו מערבית סולף. אולם ברכה אומר ל-ynet שאכן אמר את הדברים, וכי "מוטב לו היועץ היה שותק". במקרה השני ביטל רובינשטיין את כתב האישום אחרי שברכה הציג קלטת, ממנה עולה, לטענתו, כי השוטרים הם אלה שתקפו אותו

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין החליט לסגור את שני תיקי החקירה נגד ח"כ מוחמד ברקה. מדובר בתיק שנפתח נגדו בחשד שקרא לערביי ישראל במהלך טקס באוניברסיטת ביר-זית ברמאללה להצטרף לאינתיפאדה, ובתיק נוסף בו נחשד בקריאה למפגינים לתקוף שוטרים בהפגנה לפני שנתיים בכפר תמרה.
גורמים משפטיים אמרו כי רובינשטיין קיבל את טענתו של ברכה בנוגע לתיק הראשון בכך שתרגום דבריו מערבית סולף, ולאור הבהרותיו מייד לאחר האירוע החליט רובינשטיין להסתפק במכתב אזהרה ששיגר אליו. הוא כתב לו כי תגובותיו "נמצאות על גבול הפליליות שחורגת מחופש הביטוי".
למרות זאת, בשיחה עם ynet חוזר ברכה על דבריו ואומר כי הם אינם ניתנים לפרשנות ומהווים את "תפיסתי לנושא השלום, והזכות הבלתי מעורערת להילחם נגד הכיבוש". לדבריו, "אני עומד מאחורי כל מלה שאמרתי בביר-זית. הדברים מדברים בעד עצמם, אנחנו חייבים ליטול חלק במאבק השחרור הפלסטיני".
ברכה זעם על כך שההחלטה לסגור את שני התיקים נודעה לו מאמצעי התקשורת, מבלי שקיבל כל הודעה רשמית בעניין. "זה דבר שמבטא זלזול מחפיר של היועץ המשפטי בנבחרי ציבור. יכולים להבאיש את ריחם של נבחרי ציבור, ואחר כך מטפטפים משהו על חפותם".
ברכה הוסיף כי "אני מצר על העובדה שהיועץ המשפטי בחר לנזוף בי על דברים שאמרתי, ואני חושב שמוטב היה לו היה שותק. אני נבחר ציבור, ואילו הוא פקיד".
בעניין ההפגנה בכפר תמרה החליט רובינשטיין על סגירת התיק לאחר שטיוטת כתב האישום נגד ברכה הוגשה, ונערך לו שימוע. במהלך השימוע הציג ברכה קלטת וידאו שמוכיחה, לטענתו, שהשוטרים הם אלה שתקפו אותו. בעקבותיה החליט רובינשטיין על דעתה של פרקליטת המדינה על סגירת התיק.
תיק חקירה נוסף שפתחה המחלקה לחקירות שוטרים בעקבות תלונתו של ברכה על אלימות שוטרים נסגר באחרונה אף הוא. בעניין זה אמר היום ברכה: "הייתי קורבן לאלימות שוטרים, ואני דורש שיפתחו את התיק ויחקרו את התלונה שלי ויענישו את האחראים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
ברכה. זלזול מחפיר בנבחרי ציבור
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים