שתף קטע נבחר

שרון: הפלסטינים מיישמים את זכות השיבה בדרכים עקיפות

ראש הממשלה זעם היום על הוויכוח בקואליציה בנושא "חוק הגליל", ואמר לראשי הקואליציה כי יש לממשלה דברים דחופים יותר לטפל בהם: "50 אלף פלסטינים באו לישראל כתיירים ושוהים בגליל, בלוד, ברמלה וביפו. כוח האדם הנוכחי של המשטרה אינו מאפשר להוציא אותם"

ראש הממשלה אריאל שרון הזהיר היום (ב') כי הפלסטינים מיישמים את זכות השיבה בדרכים עקיפות. "הם מיישמים בפועל את זכות השיבה", אמר, "50 אלף פלסטינים באו לישראל כתיירים ושוהים בגליל, בלוד, ברמלה וביפו. כוח האדם הנוכחי של המשטרה אינו מאפשר להוציא אותם". שרון גם התייחס לירושלים ואמר כי "אנחנו עומדים במצב הקשה ביותר, אם לא נחזק מיד את ירושלים אנחנו הולכים ומאבדים את השליטה בה".
ראש הממשלה אמר את הדברים בעת דיון עם ראשי הקואליציה, בעניין "חוק הגליל". ראשי הקואליציה הביעו זעם על עצם הדיון שנערך היום, וטענו כי הוא זומן רק בשל הסכסוך בין שרון לנתניהו.
הזעם התעורר לאחר שבשעות הצהריים המוקדמות קיבלו ראשי סיעות הקואליציה הודעה להגיע בדחיפות לישיבה עם ראש הממשלה, בלשכתו בכנסת. הח"כים מיהרו ללשכה וגילו את שרון כשהוא סר וזעף, כהגדרתם. יו"ר הקואליציה זאב בוים פתח את הישיבה, והסביר כי הזימון הדחוף נעשה בשל "חוק הגליל" שהעלה היום בכנסת מקורבו של נתניהו, ח"כ ישראל כ"ץ. "חוק הגליל" מעניק הטבות ניכרות לתושבי הגליל, כגון הקלה במיסוי.
חברי הכנסת הרימו גבה. רק לפני שבוע החליטה הממשלה להצביע נגד החוק, בשל העלויות העצומות שלו. "אני לא מבין בשביל מה התכנסנו? בשביל לפתור בעיות פנימיות שלכם בליכוד בין נתניהו לשרון?", שאל ח"כ אפי אושעיה יו"ר סיעת העבודה, "זה מביך שזו הסיבה שבגללה קוראים לנו".
במהלך הדיון שרון נמנע מלקרוא לכץ בשמו וכינה אותו "חבר כנסת בודד" או "איזשהו חבר כנסת", ולחילופין, "יו"ר ועדת הכספים", ואמר: "אני לא מוכן לקבל חקיקה בצורת אקדח לרקה".
ח"כ ישראל כ"ץ שדווח על הדברים חייך בהנאה: "ראש הממשלה הבטיח לפני כמה שבועות לתושבי הגליל במכתב שיתמוך בחוק, ועכשיו הוא מפר את הבטחתו. איש איש יצביע לפי מצפונו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
"נמצא בסכנה". הר הבית בירושלים
צילום: איי פי
אתר הכנסת
חייך בהנאה. ח"כ ישראל כ"ץ
אתר הכנסת
מומלצים