שתף קטע נבחר

סופית: דרעי ישתחרר בפברואר 2002

חוק ביילין עבר בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. חוק ביילין מבטל את חוק דרעי המאפשר שחרור אסירים לאחר ריצוי מחצית מעונשם. אולם, לפי פשרה שהושגה בין ש"ס לשר המשפטים, לא יחול חוק ביילין על אסירים שכבר מרצים את עונשם ולפיכך יוכל דרעי להשתחרר מהכלא כבר בפברואר 2002

חוק ביילין עבר היום (ב') בכנסת בקריאה שניה ושלישית ברוב של 41 תומכים מול 20 מתנגדים ושלושה נמנעים. החוק מבטל את חוק דרעי שאיפשר שחרור אסירים לאחר ריצוי מחצית מעונשם. חוק ביילין מחזיר את המצב לקדמותו, כך שרק לאחר ריצוי שני שלישים מהעונש, יוכל אסיר להגיש בקשה לשחרור מוקדם.
אבל, על פי פשרה שהושגה בין שר המשפטים, מאיר שטרית, לסיעת ש"ס, נקבע כי חוק ביילין לא יחול על אסירים המרצים כעת את עונשם, אלא רק על אלה שגזר דינם ניתן לאחר חקיקת החוק. לפיכך, חוק ביילין אינו חל על אריה דרעי והוא יוכל להשתחרר ממאסרו, על פי חוק דרעי, כבר בפברואר 2002.
חברי הכנסת של מרצ ושינוי, שתמכו בחוק ביילין לאורך כל שלבי החקיקה, הצביעו היום נגדו וזאת במחאה על הפשרה שהושגה בין ש"ס לשר המשפטים. ח"כ יוסי פריצקי משינוי ניסח את תסכולו מן הפשרה שהושגה במילים: "כ' בסיון הגיע, חג לאסירים, ש"ס עשו לכולם נה".
יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ אופיר פינס, אמר שלמרות שחוק ביילין הוא חוק חשוב, הרי שפשרת שטרית-ש"ס היא: "סעיף חקיקה שערורייתי, משפיל, מבזה, פסול מעיקרו, פשרה פוליטית מכוערת שאין כדוגמתה בכנסת". עוד אמר פינס, כי "העברת הוראת המעבר הזו מוכיחה שעבריין מנהל את הכנסת מתוך כתלי בית הסוהר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
אופיר פינס. הכנסת מנוהלת מבין כתלי הכלא
אתר הכנסת
מומלצים