שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע: "שר האוצר שם על מתיישבי יש"ע איקס"

בישיבת סיעת הליכוד נמתחה ביקורת קשה על ראש הממשלה, שרון, ומדיניות ההבלגה. ביקורת נמתחה גם על שר האוצר, שאינו מסייע לתושבים במיגון

ראשי מועצת יש"ע תקפו אמש (יום ב') בישיבת סיעת הליכוד את ראש הממשלה, שלא נכח בישיבה.
בני כשריאל, יו"ר מועצת ישע, אמר בדיון, כי "הצהרות הממשלה חדות ומהירות אך מעשים אין. אתם יכולים לומר שבליבכם אתם אתנו אך למעשה אנו משלמים עכשיו את מחיר הפריימריז של פואד ואת פרס הנובל של שר החוץ. אנחנו לא רוצים להיות מואשמים בהפלת הממשלה".
פנחס ולרשטיין, ראש המועצה האזורית בנימין, תקף את שר האוצר, סילבן שלום ואמר: "שר האוצר שם על מתיישבי יש"ע איקס. לא מוגן מאז קום הממשלה שום רכב, אין שר שמוכן לקחת אחריות על כך ותושבי יש"ע משלמים בחייהם".
חברי הסיעה ושריה הזדהו עם טענות אנשי יש"ע: "צודקים אלה שאומרים שהממשלה לא נותנת תחושה והרגשה טובה וגם לא כסף", אמרה השרה לימור לבנת. "לו היתה תועלת בהפסקת אש חד צדדית הרי שהיא הסתיימה", אמר ח"כ משה ארנס. "הרושם שלי הוא שלממשלה אין נכונות ונחישות להתמודד מול הטרור", הוסיף ח"כ מיכאל איתן.
סיעת הליכוד החליטה לערוך בשבועות הקרובים יום עיון מיוחד בנושא יש"ע ובו יעלו לדיון נושאי המדיניות הביטחונית, ועדת מיטשל, הביטחון האישי והטיפול בצרכים האישיים של המתנחלים. כמו כן החליטה הסיעה לערוך סדרת מפגשים עם אנשי יישובי יש"ע מתוך כוונה לחזק את רוחם ולשמוע את בעיותיהם היומיומיות.

בינתיים, בעבודה רבים על קו התפר

במקביל, ישיבת סיעת העבודה שהתקיימה הערב, בהיעדר שר החוץ, שמעון פרס, עסקה בנושא קו התפר. ח"כ חיים רמון הציג בהרחבה את משנתו, לפיה יש להקים גדר ביטחון מלטרון ועד מזרחית לעפולה, והתעמת בשל כך עם שר הביטחון, בנימין בן אליעזר. "אם הסיעה רוצה להיות מטכ"ל, אין בעיה. אתה לא מצפה שאני אקבל שהסיעה תחליט איפה תהיה הגדר", אמר לו פואד. "גדר לא פותרת את הבעיה, אנו הולכים על מרחב תפר והיכן שנצטרך, נעשה גדר או תעלה, רק שלא ישלו אותנו שבהקמת גדר מלטרון לגלבוע תיפתר הבעיה".
ח"כ בייגה שוחט אמר לרמון: "הצעתך היא שגיאה גדולה, שים אותה בפריזר, אין לנו כוח ליישם אותה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
משה ארנס. הפסקת האש לא יעילה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים