שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כיכר רבין - חניון תת קרקעי או כיכר לאומית?
  ועדת הפנים של הכנסת תפעל לחקיקה מהירה שתקבע את ייעודה של כיכר רבין. הוועדה דורשת שלא להפוך את הכיכר למרכז מסחרי וחניון. המשורר נתן זך זועם: "כדי לספק מקומות חנייה לעובדי העיריה יהרסו את המרפסת בה נאם רבין את נאומו האחרון"

  ועדת הפנים של הכנסת תפעל להליכי חקיקה מהירים שיקבעו את ייעודה של כיכר רבין. זאת אם לא יעתר ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, לדרישת הוועדה שלא להפוך את הכיכר למרכז מסחרי וחניון.
  בדיון שנערך היום (ד') בוועדה ביוזמת ח"כ איתן כבל, ממפלגת העבודה, אמר כבל כי רבים פנו והתריעו על תוכניות עיריית תל אביב להפוך את הכיכר למרכז מסחרי. "לתפיסתי, הכיכר מזמן הופקעה מעיריית תל אביב מפני שמאז הירצחו של ראש הממשלה רבין המקום מהווה סמל והפך לאתר התכנסות בעיתות שמחה ואבל". כבל אמר עוד כי בדעתו להגיש הצעת חוק שתקבע כי כיכר רבין היא כיכר לאומית, על כל המשתמע מכך.
  המשורר נתן זך, מהמתנגדים הבולטים לשינוי ייעודה של הכיכר, זעם בדיון: "כדי לספק מקומות חנייה לעובדי עיריית תל אביב, שמחציתם כלל אינם מתגוררים בעיר, הולכים להרוס את המרפסת בה נשא ראש הממשלה רבין ז"ל את נאומו האחרון".
  מהנדס עיריית תל אביב, דני קייזר, אמר כי בסוף 99' אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תוכנית להקמת חניון תת קרקעי ובו אלפיים מקומות חנייה והרחבת גבולות כיכר רבין. קייזר צידד בהפיכת הכיכר לחניון ואמר כי במקום ישנו מחסור ב-15 אלף מקומות חנייה וכי מתן אפשרות לחניית חינם בערב תעודד אוכלוסייה צעירה להתגורר באזור ותחדש את פני העיר".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום צביקה טישלר
  ככר רבין. אתר התכנסות בעיתות שמחה ואבל
  צילום צביקה טישלר
  מומלצים