שתף קטע נבחר

בשארה: "מבחינתי - סוריה היא לא אוייב"

ח"כ עזמי בשארה אמור להיפגש בשבת עם נשיא סוריה, בשאר אסד. לעיתון לבנוני אמר כי לאחר מכן ישוב לביתו ולעבודתו, "למרות כל האיומים הישראליים"

ח"כ עזמי בשארה האריך את שהותו בסוריה וייפגש מחרתיים (שבת) עם נשיא סוריה בשאר אסד. בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס הוא אמר הלילה כי: "מבחינה חוקית טהורה, סוריה היא אויבתה של ישראל, אולם ככל שהדבר נוגע לתפישה הלאומית שלי, סוריה אינה יכולה להיות והיא איננה אויב".
בשארה אמר לעיתון "א-ספיר" הלבנוני, שהתפרסם אתמול בבוקר, כי האריך את שהותו בדמשק כדי לקיים עוד פגישות מדיניות. הוא ציין כי "ההסתה הישראלית נגדו" לא תשנה את עמדותיו, וכי הוא ישוב לביתו ולעבודתו, למרות כל האיומים הישראליים.
בשארה, יו"ר סיעת בל"ד בכנסת, השתתף לפני ימים אחדים באזכרה לנשיא חאפז אל אסד, במהלכה אמר כי ישראל פונה למלחמה וכי על הערבים בעולם להתלכד נגדה. בשארה אמר כי מדינות ערב צריכות "לפתוח מרחב להתנגדות" לישראל. דבריו עוררו סערה גדולה במערכת הפוליטית בישראל, ורבים דרשו להעמידו לדין.
היועץ המשפטי למממשלה, אליקים רובינשטיין הורה למשטרה לפתוח בחקירה בחשד לביצוע עבירות על חוק העונשין ועל הפקודה למניעת טרור. צוות חקירה מיוחד ביחידה לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) מונה לחקור את הפרשה, והוא ממתין לשובו של בשארה כדי לחקור אותו. אולם כאמור, בשארה החליט להאריך את שהותו בסוריה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי אף פי
בשארה באזכרה לאסד. הסתה
צילום איי אף פי
מומלצים