שתף קטע נבחר

ועדת חוקה: מותר להסית נגד חשוד בטרור

ועדת החוקה של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית את החוק נגד הסתה לאלימות. החוק שאושר כולל סעיף שנוי במחלוקת, המעניק למעשה היתר להסית לביצוע מעשי אלימות ואף לרצח של מי שחשוד בעיני המסית כחבר בארגון טרור. שר המשפטים: "זה היתר חמור הפוגע באושיות הדמוקרטיה". הממשלה תבקש לתקן את החוק לקראת הקריאה השנייה

החוק נגד הסתה לאלימות אושר היום (ב') בוועדת החוקה של הכנסת לקריאה שנייה ושלישית, כולל סעיף המעניק למעשה היתר להסית לביצוע מעשי אלימות ואף לרצח של מי שחשוד בעיני המסית כחבר בארגון טרור.
שר המשפטים, מאיר שטרית, היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ופרקליטת המדינה, עדנה ארבל, הביעו התנגדות חמורה לסעיף זה בטענה שמדובר במתן זכות לאזרחים לקחת את החוק לידיהם, והם ניסו לשכנע את חברי הוועדה להסיר את הסעיף המדובר מהצעת החוק, אך ללא הצלחה. לפיכך, בכוונת הממשלה להגיש הסתייגות לקראת הקריאה השנייה.
"מדובר בהיתר להסית ציבור לבצע מעשי אלימות ואף מעשי רצח במי שחשוד בעיני המסית כחבר בארגון טרור. זהו היתר חמור ביותר הפוגע באושיות הדמוקרטיה וזכויות האדם הבסיסיות במדינתנו, ומתיר הסתה לעריכת משפט שדה וכפועל יוצא אף ביצוע גזר דין מוות, לינץ', בידי ההמון. גם מי שנמנה על ארגון טרור זכאי להגנה מפני אלימות", אמר שר המשפטים. אולם חברי הוועדה דחו את טענותיו ואישרו את הצעת החוק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מאיר שטרית. היתר לרצח
צילום: שאול גולן
מומלצים