שתף קטע נבחר

בשארה לא הגיע לחקירת המשטרה

ח"כ עזמי בשארה זומן לחקירת המשטרה אתמול בעקבות נאומו באזכרה לאסד, אולם הודיע: "אין לי כוונה להגיע לחקירה, יש לי בדיקות רפואיות, וזה דוחה הכל". במסיבת עיתונאים שכינס עם שובו לישראל תקף בשארה את מבקריו והאשים את הימין בהסתה לרצוח אותו, ואת התקשורת בדיווחים מגמתיים נגדו. "אף אחד לא יכול לצפות שאני אהיה פטריוט ישראלי, אני פטריוט פלסטיני", אמר

חבר הכנסת עזמי בשארה לא הגיע לחקירה אליה הוזמן אתמול (ג') בעקבות נאומו באזכרה לחאפז אל-אסד בסוריה. מהמשטרה נמסר כי הוא ייחקר בחשד לעבירה על החוק האוסר על קיום מגע עם סוכן זר.
בשארה הודיע כבר אמש שאינו מתכוון לבוא לחקירה. "אין לי כוונה להגיע לחקירה, יש לי בדיקות רפואיות, וזה דוחה הכל", אמר בשארה, שהוסיף כי "מדובר בחקירה פוליטית ומגמתית". בשארה אף שלח מכתב בעניין ליועץ המשפטי לממשלה.
יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת זאב בוים מהליכוד, פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה וביקש ממנו להסיר את חסינותו של ח"כ עזמי בשארה, כדי שאפשר יהיה לחייבו להגיע לחקירת המשטרה, אליה הוא מסרב להגיע.
לדברי בוים "בשארה מנסה לפורר עכשיו גם את אושיות החוק. לא יעלה על הדעת שאזרח במדינת ישראל הנדרש לחקירה על ידי שלטונות החוק, יעשה דין לעצמו ולא יגיע אליה".

מאות תומכים

עם שובו של בשארה מסוריה, כאשר עבר בגשר שייח חוסיין, קיבלו את פניו מאות תומכים וחברי תנועת בל"ד. משם עשה בשארה את דרכו לנצרת, שם כינס מסיבת עיתונאים: "אני לא האשם, אני המאשים", אמר בשארה במסיבת העיתונאים, "אני מאשים את ח"כ קליינר ואת חבריו שהסיתו נגדי וקראו לרצוח אותי, ואני מאשים את התקשורת המדווחת דיווחים מגמתיים".
"כל הדברים אותם אמרתי אינם דברים חדשים, אמרתי אותם הרי עשרות פעמים בכנסת, לכן אני לא מבין על מה המהומה", הוסיף בשארה. לדבריו, אמר שממשלת ישראל מנסה להכתיב את תנאי השלום שלה עם הערבים, ואם הדברים לא יעבדו לפי תנאיה, היא מאיימת במלחמה עליהם. בשארה האשים עיתונאים בכירים שסילפו את דבריו וכתבו שיצא ב"נאום מלחמה".
"אני שלם עם הדברים שאמרתי", אמר בשארה, "לא ברור לי מה החברה הישראלית רוצה ממני. אף אחד לא יכול לצפות שאני אהיה פטריוט ישראלי, אני פטריוט פלסטיני".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
בשארה. אני לא אשם, אני מאשים
צילום רויטרס
מומלצים