שתף קטע נבחר

פרשת ליברמן: ח"כים תקפו את המשטרה

בישיבת הוועדה, שעסקה בטענת השר אביגדור ליברמן כאילו מנסה המשטרה להפעיל נגדו סוכן סמוי, אמרה ח"כ מרינה סולודקין כי היא מודאגת מהיותה של המשטרה פוליטית וח"כ יצחק גגולה טען כי יש תחושה של רדיפה כלפי ליברמן

ביקורת קשה נמתחה היום (ד') על המשטרה, בישיבת ועדת הפנים, שעסקה בטענתו של השר אביגדור ליברמן, כי המשטרה מנסה להפעיל סוכן נגדו. תנ"צ אמירה שבתאי, היועצת המשפטית של המשטרה, המשמשת כנציגת המשטרה בוועדה, טענה בדיון כי לטענותיו של ליברמן אין שחר. "משטרת ישראל כלל אינה עוסקת בסוגייה כזו", אמרה.
ליברמן טוען כי המשטרה זימנה את אולג צ'רמוריץ, חבר מועצת העיר אילת וחבר במפלגתו של ליברמן, לחקירה. היא שאלה אותו על מיכאל צ'רני, החשוד בקניית מניות מבזק והשתייכות למאפיה הרוסית, והציעה לו לבטל את החשדות נגדו אם יהיה סוכן מודיע נגד ליברמן. "ביקשו ממני להיות סוכן מודיע ולדווח על הפגישות של ליברמן וצ'רני", סיפר אולג צ'רמוריץ בישיבה. סגנו של אביגדור ליברמן אמר: "זה ניסיון להכשיל שר בישראל ואני מצפה שהמחלקה לחקירות שוטרים תבדוק זאת. נערך כאן מסע לחצים כדי לבטל גם את הישיבה הזאת על-ידי פרקליטת המדינה והמפכ"ל".
ח"כ בני אילון טען כי המשטרה צותתה לטלפונים של ח"כ מיכאל קליינר והשר רובי ריבלין בפרשת חוק דרעי.
הח"כים תקפו את המשטרה ללא הרף. ח"כ מרינה סולודקין אמרה, "כילידת ברית המועצות אני מודאגת שהמשטרה פוליטית וחקירותיה פוליטיות". סולודקין זכתה לקיטונות רותחים מצד ח"כ יהודית נאות, ששלחה אותה לקרוא עיתונים בעברית ולא רק ברוסית. "הכנסת אינה קרנות המזבח להיאחז בהן. אם לליברמן יש תלונה, שידבר על כך עם המחלקה לחקירות שוטרים, ולא כאן", אמרה נאות.
"יש כאן תחושה של רדיפה כלפי ליברמן ויש לכך תקדימים, היום זה כלפי עולים, אתמול זה היה דרעי", אמר ח"כ יצחק גגולה, מסיעת ש"ס. סגן השר יורי שטרן טען כי מדובר במדינת משטרה.
ח"כ בני אילון אמר, "אם התקשורת הרוסית מרגישה שיש רדיפה ושאגף החקירות נגוע, יש להתייחס לכך ברצינות, כיון דמוקרטיה נהרסת כשאנשים חשים דפוקים".
גם ח"כ נעמי בלומנטל האשימה את המשטרה ביחס בלתי הוגן כלפי עולים. "התחושה הקשה היא לא בכדי. יש קבוצה אחת שנחשבת ליפים ולאמיצים ואנחנו מוצאים אותם בפקידות הבכירה, ולעומתם קבוצה המורכבת מעולים, נשים ומזרחיים שקל להדביק להם דימויים", אמרה בלומנטל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. החברים יצאו להגנתו
צילום: גלי תיבון
מומלצים