שתף קטע נבחר

ועדת החוקה: יש לתקן את חוק תעמולת הבחירות

בהתאם להמלצת השופט חשין החליטה ועדת החוקה לצמצם את האיסור על תעמולת בחירות. ח"כ פינס הציע לצמצם את האיסור ל-21 יום לפני הבחירות, בהם משודרת תעמולת הבחירות על פי חוק. כמו כן, הוחלט על איסור פרסום סקרים ביום הבחירות

ועדת החוקה של הכנסת החליטה לתקן את חוק הבחירות כך שיבוטל או יצומצם האיסור על תעמולת בחירות ברדיו ובטלוויזיה בשישים הימים שלפני הבחירות, וכן יאסר פרסום סקרים ביום הבחירות.
ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, הציג אתמול (ג') בפני הוועדה את המלצותיו בעקבות הבחירות האחרונות. בהתאם להמלצותיו החליטה הוועדה לצמצם את האיסור על תעמולת הבחירות. לדברי הח"כים איסור זה הינו אות מתה בספר החוקים, שכן בכל תוכניות האירוח משודרת תעמולת בחירות.
יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר פינס, הציע לא לבטל את האיסור כליל אלא לצמצמו ל-21 הימים שלפני הבחירות, בהם משודרת תעמולת הבחירות על פי חוק. כמו כן הוחלט על איסור פרסום סקרים ביום הבחירות בטענה שהסקרים, שחלקם מגמתיים, המבוצעים ביום הבחירות עצמו עלולים להשפיע על הבוחר באופן בלתי הוגן.
השופט חשין, הציע לשקול תשלום בעבור שידורי התעמולה בטלוויזיה. כמו כן, הוחלט להקים צוות משותף לוועדת החוקה ולוועדת הבחירות המרכזית, שיבדוק אפשרות לקיצור לוח הזמנים של הבחירות, העומד היום על 90 יום, ל-60 יום בלבד. הצעת החוק ובה שורת התיקונים תובא לקריאה ראשונה בתוך 10 ימים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
פינס. יו"ר ועדת החוקה
אתר הכנסת
מומלצים