שתף קטע נבחר

בורג מציע: שירות לאומי לערבים ותוכניות נגד התבוללות

מחריף המאבק בין בורג לבן אליעזר: בורג ערך כנס בבית ברל בו הציג את עיקרי המצע החברתי שלו. במקביל, שיירת תמיכה בבן אליעזר יצאה מגעש לבית המפלגה., שם הגיש שר הביטחון את מועמדותו לראשות המפלגה

מחריף המאבק בעבודה בין שני המועמדים לראשות המפלגה, בנימין בן אליעזר ואברהם בורג, לקראת סיום המועד להגשת המועמדות לתפקיד, ביום א'.
בן אליעזר הגיש היום (ו') את מועמדותו לתפקיד ליו"ר ועדת הבחירות של המפלגה, אפי שטנצלר, בבית המפלגה בשכונת התקווה בתל אביב. את השר ליוותה שיירה ובה 98 מכוניות שיצאה מגעש ועשתה דרכה עד בית המפלגה.
באותה שעה ערך המתמודד הנוסף אברהם בורג כנס גדול בשפיים, שם הציג את מצעו כפי שגיבשה קבוצת "ברית ישראל" - פורום של עשרות אנשים שעבד בחודשיים האחרונים על מצע מפורט בנושאים חברתיים רבים.
תקרית מביכה אירעה במהלך הכינוס כאשר שקיב שנעאן, חבר מפלגה דרוזי, עלה לנאום ודיבר בגנות החקירה נגד השר סאלח טריף שמתנהלת בימים אלה. לעברו של שנעאן צעקו כמה מהנוכחים "כאן זה לא ש"ס, אל תהרוס את האירוע".
בורג התערב בעימות ואמר: "אני אדם מאמין ומתפלל שהעננה שעוברת היום מעל שמיו של סאלח טריף תעבור והשמש שוב תצא, ושיתוף הפעולה מתוך הגינות ציבורית וסולידריות ימשיך. סאלח חבר שלי בכל מצב וללא תנאי".
בנאומו הדגיש בורג כי לא יפעל לבד אלא בתוך צוות רחב של הטובים ביותר שיוכל להשיג. הוא רמז לדעתו על ממשלת האחדות כשאמר: "אומרים יש אחדות בעם, זו אחדות אמיתית או אחדות נגד ערפאת? אחדות מתוך תקווה או מתוך אכזבה? אתם יודעים את התשובה".
כנגד המתקפות על דרכו הפוליטית אמר: "מנהיג במדינת ישראל צריך לדעת מהי פוליטיקה, איך מדברים ואיך מרכיבים קואליציה. מנהיגים לא פוליטים הביאו את המדינה לעברי פי פחת".
המצע שהציג בורג כולל בין היתר: החלת חוק שירות אזרחי לכל אזרחי המדינה, העדפה מתקנת לערביי ישראל, הפיכת הערבית לשפת לימוד חובה בחטיבות הביניים במגזר היהודי, פרויקטים למניעת התבוללות בין יהודים לגויים, גיור על פי עקרונות מוסכמים, ביטול המועצות הדתיות וקבורה אזרחית. כמו כן, איחוד רשויות מקומיות והעצמת סמכויותיהם, צמצום הפערים הכלכליים בין כלכלת ישראל לכלכלות הרשות הפלסטינית ומדינות ערב, המשך מדיניות הגלובליזציה, רפורמה במס, וחינוך חובה חינם מגיל שלוש.
לפי ההערכות, יש סיכויים מעטים בלבד שח"כ שלמה בן עמי יציג את מועמדותו. בן עמי ניסה בימים האחרונים בכל דרך שהיא לגרום לבן אליעזר להסיר את מועמדותו, הן בשיחות אישיות והן על ידי מקורבים, אך לשווא.
בסקר האחרון שבידיו של בן עמי הוא מפגר אחר בורג בפחות משני אחוזים, אם רק שניהם יהיו המועמדים. אם בן אליעזר מצטרף, כך לפי הסקר, יהיה סיבוב שני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ישראל סימיונסקי
בן אליעזר. הגיש היום מועמדותו
צילום ישראל סימיונסקי
צילום איי פי
בורג. חזון חברתי
צילום איי פי
מומלצים