שתף קטע נבחר

המשטרה תמליץ להעמיד את ח"כ בשארה לדין

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה סיימו את החקירה נגד ח"כ עזמי בשארה, בעקבות נאומו באזכרה לחאפז אל-אסד, והם ימליצו בפני הפרקליטות להעמידו לדין. בשארה חשוד בסיוע לאויב במלחמה, במגע עם סוכן זר, בפרסום דברי המרדה ובתמיכה בארגון טרור. בשארה בתגובה: החקירה והמלצת המשטרה "מבוססות על עלילות שווא וסילוף מגמתי של דבריי. המשפט יהפוך למשפט בינלאומי, שידון בעניין הכיבוש"

חוקרי היחידה ארצית לחקירות בין לאומיות ימליצו בפני הפרקליטות לשקול את העמדתו של חבר הכנסת עזמי בשארה לדין. החוקרים סיימו את החקירה בעניינו של בשארה, החשוד בסיוע לאויב במלחמה, במגע עם סוכן זר, בפרסום דברי המרדה ובתמיכה בארגון טרור. ממצאי החקירה יועברו לפרקליטות מחוז ירושלים.
היועץ המשפטי לממשלה הורה לחקור את בשארה בעקבות נאומו באזכרה לחאפז אל-אסד, שבו קרא למדינות ערב להתלכד מול ישראל ולפתוח מרחב לפעולות התנגדות. בשארה השתתף באזכרה לצד ראשי ארגון החיזבאללה ומנהיגים של ארגוני טרור אחרים. היועץ המשפטי לממשלה פירש את נאומו של בשארה כ"קריאה בפועל למלחמה במדינה (שלחוקיה נשבע אמונים) במעמד אויביה הגדולים".
בעקבות נאומו טען בשארה כי דבריו סולפו בתקשורת הישראלית. לדבריו, הוא לא קרא למלחמה, אלא הזהיר מפני העובדה שממשלת שרון מובילה למלחמה.
למרות המלצת המשטרה, יש קשיים משפטיים לא מעטים בהעמדת בשארה לדין. היועץ המשפטי לממשלה עצמו אמר בראיונות לכלי התקשורת כי אי אפשר להעמיד את בשארה לדין על עצם הנסיעה לסוריה וההשתתפות בטקס הזיכרון לאסד, שכן יש לו דרכון שירות, המאפשר לו לנסוע גם למקומות שלאזרח מן השורה אסור לבקר בהם. הוא הודה גם כי יקשה להעמיד את בשארה לדין באשמת הסתה והמרדה, שכן בית המשפט העליון פסק שאפשר להאשים אדם בהסתה לאלימות רק אם הוא חבר בארגון טרור. בנוסף, ארגון עדאללה, המרכז לזכויות המיעוט הערבי בישראל, טען במכתב לרובינשטיין שדבריו של בשארה מוגנים במסגרת החסינות המהותית של חברי הכנסת.

בשארה: המשפט יהפוך למשפט בינלאומי

בתגובה להמלצת המשטרה מסר בשארה: "החקירה במשטרה היתה חקירה פוליטית שנושאה נאום פוליטי, והתוצאה - 6 סעיפי אישום המבוססים על נאום אחד. אין לנו ציפיות מהיועץ המשפטי לממשלה, כיוון שההחלטה להעמיד אותי לדין היא החלטה פוליטית, שנראה שהתקבלה כבר באוקטובר, בהתייעצות עם השב"כ. הפתיחה בחקירה וההמלצה להעמיד אותי לדין מבוססות על עלילות שווא וסילוף מגמתי של דבריי. כשיגיע הנושא לבית המשפט, נעמוד שם ונלמד את הקולות האנטי-דמוקרטיים בישראל פרק בהלכות דמוקרטיה ליברלית. המשפט יהפוך למשפט בינלאומי, שידון בעניין הכיבוש וזכות ההתנגדות לכיבוש, בענייני חופש ביטוי ובאיום על חיי המשתמש בחופש הביטוי, במסגרת המתיימרת להיות דמוקרטית. במדינה הזו מותר לעמוד עם שלטים בסיסמאות 'מוות לערבים', ו -'מוות לעזמי בשארה', ובאותו הזמן מי שדוגל בעקרון של הזכות להתנגד לכיבוש, וקורא לשלום המבוסס על פשרה היסטורית, נחקר במשטרה ומועמד לדין. כך הדוגלים במלחמה מעמידים לדין את מי שקורא לשלום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופירה יוחנן-וולק
בשארה. טוען שדבריו סולפו בתקשורת
צילום: אופירה יוחנן-וולק
מומלצים