שתף קטע נבחר

שרון: נדחתה הצעה למתקפה כוללת על הרשות

ראש הממשלה סיפר לחברי סיעתו כי בישיבת הקבינט שהתקיימה טרם צאתו לארצות הברית, נשקלה אפשרות למתקפה כוללת על הרשות הפלסטינית - ונדחתה. שרון כינה את ערפאת בשם "בן לאדן"

ראש הממשלה, אריאל שרון, סיפר היום (ב') בישיבת סיעת הליכוד כי בישיבת הקבינט שהתקיימה טרם צאתו לארצות הברית, עלתה האפשרות לצאת למתקפה כוללת על הרשות הפלסטינית, אולם הוא סבר שאין זה הדבר הנכון לעשותו. במקום התקפה כוללת הוחלט בישיבת הקבינט על "שורה של צעדים הגנתיים", כלשון שרון.
שרון אמר לחברי סיעתו, כי אין בכוונתו להענות לדרישתו של ערפאת ולמנות את שבעת ימי השקט מיום רביעי האחרון. "העמידה על עקרון השקט המוחלט היא הסכר האחרון שנשאר לנו. הנושא הזה עלה בפגישתי עם האמריקנים. שאלתי אותם: 'האם הייתם מנהלים משא ומתן עם בן לאדן?, כל אחד והבן לאדן שלו. ערפאת הוא הבן לאדן שלנו. מה שקובע זה האינטרס הישראלי'. עוד אמרתי להם שלא יתרשמו מהדיווחים על ירידה באלימות", אמר שרון.

"מי אמר שמכל דבר אני מתלהב?"

יו"ר הסיעה, זאב בוים, פתח את הישיבה בהודעה שמסר לראש הממשלה מ"שותפיו לדרך", שאינם שבעי רצון "מלחיצת היד החמימה של פרס וערפאת בסוף השבוע בליסבון". שרון הגיב לדברים ואמר: "פרס נתן ביטוי לעמדת הממשלה שלא יהיה שום המשך או תחילה של תהליך לפני שישרור שקט מוחלט, למה אני צריך לחזור על העמדה הזאת מאתיים פעם?".
"הפגישה של פרס וערפאת היא סטירת לחי ואני לא לבד בעמדתי", אמר לשרון ח"כ יובל שטייניץ. "אתה לא לבד בעמדתך? אז עם מי אתה?", שאל שרון, ורמז לנתניהו, מקורבו של שטייניץ. "גם ביבי… גם ביבי…", השיב השר רובי ריבלין.
שרון אמר לחברי הסיעה, שהוא היה מודע לאפשרות שפרס ילחץ את ידו של ערפאת, גם אם לא "התלהב" ממנה: "מי אמר שמכל דבר אני מתלהב?", הוא שאל.
ראש הממשלה הבהיר לחברי סיעתו כי "לממשלת אחדות יש מחיר, ולעתים צריך לשלם אותו. ידעתי על האפשרות שפרס וערפאת יהיו בכנס בליסבון מראש, ושעלול להווצר מצב שפרס ילחץ את ידו. הוא לחץ את ידו הרבה פעמים. כיום אני המנהיג היחיד שלא לחץ את ידו של ערפאת. בכל מקרה, לא חשוב אם אהבתי את זה או לא. החלטתי שלא לאפשר לנושא להפוך בישיבת הממשלה להסתערות טוטלית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. לא מתלהב
צילום איי פי
מומלצים