שתף קטע נבחר

חשש בלשכת שרון מהחרפת המשבר הקואליציוני

ראש הממשלה מכנס דיון דחוף של ראשי סיעות הקואליציה לאחר שהעבודה הודיעה כי היא אינה מחוייבת יותר למשמעת קואליציונית בעקבות אישור תיקון לחוק שעות עבודה ומנוחה שאינו מקובל עליה. גם סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו כבר אינה מחויבת יותר למשמעת כזו

מחריף המשבר הקואליציוני: ראש הממשלה שרון מכנס היום (ד') לדיון דחוף את ראשי סיעות הקואליציה, לאחר שגם סיעת העבודה וגם סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו החליטו כי הן משוחררות ממשמעת קואליציונית. בלשכת שרון חוששים מהתרחבות המשבר.
יו"ר סיעת העבודה, ח"כ אפי אושעיה, הודיע אתמול לאחר ישיבת ועדת העבודה והרווחה כי מכיוון שהוועדה החליטה לאשר לקריאה ראשונה הצעת חוק של ח"כ משה גפני (יהדות התורה), שאינה מקובלת על העבודה, הוא מוציא לפועל את החלטת הסיעה לפיה היא איננה מחוייבת יותר למשמעת קואליציונית.
החוק של גפני, תיקון לחוק שעות עבודה ומנוחה, אוסר על אגודות שיתופיות (קיבוצים) לפתוח את בתי העסק שבהם בשבת. אושעיה הודיע כי אם יעבור החוק ואם לא יפונו המאחזים בשטחים - הרי שסיעת העבודה אינה רואה עצמה יותר כמחויבת למשמעת קואליציונית.
סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו חשה עצמה כלא מחוייבת למשמעת הקואליציונית כבר כמה שבועות, וזאת בשל מדיניות ההבלגה, שראשיה מתנגדים לה בתקיפות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון ומזכיר הממשלה סער. צרות בקואליציה
צילום איי פי
מומלצים