שתף קטע נבחר

במשטרה מתלבטים במה להאשים את זורקת עוגת הקצפת

השר רובי ריבלין הצטרף היום לביל גייטס, סילבסטר סטלונה וראש ממשלת קנדה, כשספג עוגת קצפת בפניו מידי חברת 'המליציה הישראלית של בריגדות זורקי העוגות בשיתוף עם המרכז לתקשורת עצמאית אינדימידיה', "כדי להזכיר לשר שהוא ממונה על האינטרסים הציבוריים ולא על אינטרסים של בעלי ההון". אבל במערכת הפוליטית דווקא לא חשבו שזה מצחיק - והמשטרה כבר מעורבת

חוקרי המשטרה בירושלים מתלבטים באיזה סעיף ניתן להאשים את הצעירה שהטיחה עוגת קצפת בפניו של שר התקשורת רובי ריבלין. הצעירה נחקרה במשטרה, ובכוונת השוטרים לגבש נגדה כתב אישום. ואולם, עדיין לא ברור באיזה סעיף ניתן להאשים אותה.
שלומי יואל, רכז קבוצת התקשורת העצמאית אינדימידיה שפעיליה השליכו את העוגה, אמר היום ל-ynet כי "חיפשנו משהו עדין שניתן לבצע - ולכן החלטנו לזרוק עוגת קצפת".
צוות של ערוץ "ביפ" שהיה במקום היה היחיד שהצליח לתעד את האירוע. מ"ביפ" נמסר, כי אמש קיבלה המערכת מידע בדבר 'פעילות מחאה מקורית' שעומדת להתבצע בוועדת הכלכלה (את קטע הווידאו שצולם במקום אפשר לראות במלואו באתר ביפ, בקישור מימין).
התקרית חוללה סערה פוליטית לא קטנה: ריבלין עצמו לא ממש ראה את ההומור בכך, ויו"ר הכנסת בורג טען כי "רצח רבין לא הופנם". אבל יואל, העומד בראש קבוצת התקשורת העצמאית "אינדימדיה", לא חוזר בו.
"המצב היום הוא שההון הגדול נכנס לתקשורת והרווח הפך לאינטרס היחיד של אמצעי התקשורת השונים", הוא טוען. "לצערנו היינו צריכים להשתמש בעוגת קצפת כדי שייתיחסו אלינו. הפעולה שלנו באה נוכח חוק הבזק שיאושר בקרוב. האידיאולוגיה שלנו היא נגד אלימות". יואלי טוען כי חבריו ניסו להפגש עם שר התקשורת בעבר ולהשמיע את טענותיהם - אולם לא הצליחו.
וכך התרחש "המבצע": כשיצא השר ריבלין מישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת הוטחה בפניו עוגת קצפת על ידי גל ארבל, צעירה שהזדהתה כחברת "המיליציה הישראלית של בריגדות זורקי העוגות בשיתוף עם המרכז לתקשורת עצמאית, אינדימדיה".
הצעירה פרצה ממעלית הכנסת בקומה הראשונה לעברו של השר בעיתוי מושלם, הטיחה בפניו את העוגה ונעצרה מיד על ידי סדרני הכנסת שלקחו אותה לחקירה במשרדי המשמר. חברתה, שנשארה במקום, המשיכה לצעוק על שר התקשורת שעסק בליקוק הקצפת כי היא מתנגדת לחוק הבזק.
"רובי ריבלין בתור שר התקשורת, לדעתי, מייצג אינטרס צר מאוד של חמש משפחות בערך, ששולטות בשוק התקשורת בישראל", הסבירה גל את מעשיה בתוכנית "ערב חדש".
"אלה אינטרסנטים שרוצים לזכות במנעמי הפרסום", אמר ריבלין הנדהם. "אני לוקח כל דבר ברוח טובה. רק שיידעו אותי קודם מהי הרוח ומה טוב בה". בתשובה לשאלה האם הוא גאה להצטרף לרשימת הבכירים שחטפו עוגות קצפת, אמר ריבלין: "אינני מקבל מגלומניה מיותרת, נעים יותר לאכול את הקצפת מאשר לקבל אותה בפנים, יש פה התרסה שלא מן העניין. חוק הבזק אמור לחבוק את כל התקשורת, באים אנשים שחושבים שבאלימות ישיגו הישגים. ההרגשה מאוד לא נעימה בלשון המעטה, בהתחלה חשבתי שקיבלתי את זה כשר או כחבר כנסת עכשיו אני יודע שזה הופנה אלי ספציפית. יש לי ביטוח נגד הרבה דברים, לא נגד קצפת".
אנשי המיליציה הפיצו בין העיתונאים מסמך שכותרתו: "משתחררים מן הכבלים". במסמך נכתב כי "עוגה זו מושלכת בפניו של שר התקשורת מאחר ולא הוזמנו למסיבת הכבלים הפרטית שלו. אנו מגישי העוגה מבקשים להעיר את השר מאטימותו ולהזכיר לו כי הוא ממונה על אינטרסים ציבוריים ולא על אינטרסים של בעלי הון".
בהודעה, פירסמו חברי המיליציה את רכיבי העוגה: "סוכר - לכבוד תמיכתו של השר בתחרות 'חופשית' בין מונופול הכבלים למונופול בזק וגישתו המתוקה לבעלי ההון. קמח לבן, על הלבנת פניהם של פקידונים שתפקידם לשמור על האינטרס הציבורי. אגוזים קשים לפיצוח - לזכר התמלוגים שהשר לא יבקש מחברות הכבלים על האישור שיעניק להם כזכייני הפס הרחב. ממרח קצפת - להזכיר שהשר מורח את זכותם החוקית של אזרחי ישראל לתקשורת פלורליסטית ודמוקרטית ודוחף קדימה את קרטל הכבלים. והדובדבן המתוק שבקצפת מוענק לשר על היותו פקיד ציבור מושחת, שמייצג את האינטרס הצר של חמש משפחות השולטות בשוק התקשורת וגם בגלל שלא נראה לנו שהוא אוהב אותנו בכלל. על החתום, כלל הצבור ובטטות הטלוויזיה".

בורג: רצח רבין לא הופנם

יו"ר הכנסת, ח"כ אברום בורג, פתח היום את דיוני המליאה בהודעת גינוי חריפה לאלימות שהופנתה נגד השר ראובן ריבלין. "מי שלא מבין שאלימות שמתחילה במקום אחד, יכולה להסתיים באופן חמור יותר במקום אחר, לא הפנים את רצח רבין". גם היועץ המשפט לממשלה, אליקים רובינשטיין, גינה את הטחת העוגה וכינה אותה "מעשה פסול ומחפיר, שראוי לגנאי ולהסתייגות".
בפגישת בירור שנערכה עם האחראי על ההיתרים בכנסת, משה גבעוני, חברת הכנסת נעמי חזן ויו"ר ועדת הכנסת יוסי כץ הובררה השתלשלות העניינים: שני אורחים הגיעו בשעות הבוקר לכניסה לכנסת. כיוון שחבר הכנסת אילן גלאון ממרצ (שאליו הגיעו) לא היה במשכן, לא אושר להם להכנס. עוזריו של גלאון פנו לעוזריה של חזן וביקשו שהכניסה תהיה על שמה. לשומרים נאמר כי הם אמורים לפגוש את חזן ולכן הוצמדו להם תגי הכניסה עם השם: "אורחי נעמי חזן".
כששאלו השומרים לגבי העוגה אמרה אחת האורחות: "יש לי יום הולדת". השניים ארבו לשר ריבלין על מדרגות קומת אחת הוועדות, וכאשר עבר במקום - רצו אליו, השליכו על פניו את העוגה ונמלטו למעלית. שומרי המשכן רדפו אחרי הבחורה שהשליכה את העוגה ולכדו אותה. הצעירה הועברה על ידי משמר הכנסת לחקירה במשטרה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין 1. המום
ריבלין 2. מתעשת
צילום: ערוץ 1
משליכת העוגה. גל ארבל
צילום: ערוץ 1
מומלצים