שתף קטע נבחר

ברק: עם הסכם, ירושלים תהיה חזקה יותר מבימי דוד

ראש הממשלה נאם בכנס של מטה השלום, והבהיר כי מבחינתו ההמתנה כעת היא להחלטה הפלסטינית: "איננו יכולים להכריח אותם - הם צריכים למצוא את כוחות הנפש"

"אם יהיה הסכם בינינו לפלסטינים, הוא יעמיד את ירושלים חזקה יותר מבימי דוד המלך, שתוכר בעולם כולו כבירת ישראל", כך אמר ראש הממשלה אהוד ברק בכינוס של "מטה השלום" (יום ו') בתל אביב.
ברק הוסיף: "אם נכריע ונגיע להסכם שלום בשבועות האלה, הקונגרס וקלינטון יאשרו את ההסכם. אך אם יתברר שאין פרטנר - התוצאות יהיו לא פשוטות וטראגיות לפלסטינים. אני מקווה שבצד השני יימצאו כוחות הנפש - אך איננו יכולים להכריח אותם".
ראש הממשלה התייחס גם לנושא "המהפכה האזרחית" ואמר: "הנושא הזה חשוב למדינת ישראל ואזרחיה לטווח הארוך. לא נירתע ולא ניבהל משום דבר, וניצור את הקואליציה מסביב לרעיון הזה גם אם צריך ללכת אל העם כדי לקבל את אמונו".
שר המשפטים והדתות יוסי ביילין ציין שהימים האלה לא קלים: "כל מה שחסר כדי להגיע לשלום זאת הנגיעה האחרונה. הכדור לא נמצא רק אצל ערפאת ויש יותר מכדור אחד. כדור היצירתיות נמצא אצלנו. אנחנו לא יכולים לנוח - אנחנו צריכים לעזור במציאת פתרון".
ביילין הבהיר כי הוא מודע לכך שהסיטואציה הפוליטית קשה: "איבדנו את התמיכה הקואליציונית וזה מסב לי תחושה קשה. מה שקרה לנו בשנה האחרונה זה כמעט נס, בשבילי הימים האלה הם החזרה לשלושה בנובמבר".
השר לשעבר, חיים אורון ממרצ, הפנה קריאה לפלסטינים: "אתם חייבים לעזור לנו לעשות את הצעד האחרון. אנחנו נחלוק את ירושלים כבירתה של שתי המדינות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי פי
ברק. שהם ימצאו את כוחות הנפש
אי פי
דודו פריד
ביילין. קשה בלי קואליציה
דודו פריד
מומלצים