שתף קטע נבחר

שרון לבג"צ: יתום לא יפקד ולא יבוא במגע עם הציבור

ראש הממשלה הגיש תצהיר תשובה לבג"צ בנושא מינויו של אהוד יתום לתפקיד ראש המטה ללוחמה בטרור. שרון מזכיר את חלקו של יתום בפרשת "קו 300", אולם טוען כי הזמן הרב שעבר ונימוקים נוספים מאפשרים את המינוי

ראש הממשלה, אריאל שרון, הגיש אתמול (א') לבג"ץ את תשובתו בעניין העתירה שהוגשה כנגד מינויו של אהוד יתום לתפקיד ראש המטה ללוחמה בטרור.
שרון מבקש לדחות את העתירה וטוען בתצהיר: מדובר במשרה שהיקפה צומצם, המשרה אינה מחייבת מגע עם הציבור, היא איננה כוללת פיקוד על אחרים או אחריות על משמעת.
בתשובתו לבג"ץ אומר עוד שרון: "שעה ששימש מר יתום כראש אגף המבצעים בשב"כ הוא היה מעורב בפרשה המכונה "קו 300", הן בהריגת שני מחבלים לאחר שנתפסו בידי כוחותינו והן בהעלמת מידע מוועדת זורע ובשיבוש חקירה. מר יתום הודה בכך שהוא יחד עם אחרים, שעשו את דברו, הרגו את המחבלים בהוראת ראש השב"כ".
שרון טוען כי איזן בין חומרת העבירה של יתום לבין שיקולים נוספים, והכריע בעד המינוי. בין היתר, מונה שרון את העובדה שחלפו 17 שנה מאז ביצע יתום את העבירה וטוען כי "את העבירה ביצע מתוך אמונה (שגויה) כי בכך הוא משרת את טובת המדינה".
ראש הממשלה מוסיף כי גם נציב שירות המדינה לא פסל את מינויו של יתום לתפקיד, והוא אומר בתום דבריו: "המינוי מצוי במתחם הסבירות ואין עילה להתערבות בית המשפט הנכבד במינוי".
תשובתו של שרון הוגשה לבג"ץ על ידי פרקליטות המדינה. הדיון בעניין יתקיים בבית המשפט ביום שלישי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. הוא לא יפקד
צילום איי פי
מומלצים