שתף קטע נבחר

22 ח"כים יהנו מפנסיה גם בשנה בה לא כיהנו בכנסת

חברי הכנסת של ש"ס הצליחו להעביר בוועדת הכנסת החלטה לפיה 22 ח"כים שכיהנו בכנסת הקודמת ואינם מכהנים בכנסת הנכחית, יהנו מתוספת פנסיה של שני אחוזים, גם עבור השנה בה לא כיהנו כח"כים, וזאת בניגוד להמלצות ועדת אלוני

ועדת הכנסת דנה היום (ב') בהמלצות ועדת אלוני לקביעת שכר חברי הכנסת. הוועדה המליצה בין היתר, להעניק לח"כים תופסת פנסיה של שני אחוזים לשנה, אולם רק בשנים בהן כיהנו בכנסת.
על פי המלצות הוועדה, 22 ח"כים שכיהנו בכנסת הקודמת (הכנסת ה-14), שכיהנה רק שלוש שנים, ואינם מכהנים בכנסת הנוכחית (הכנסת ה-15), יהיו זכאים לתוספת פנסיה של שישה אחוזים בלבד, במקום תוספת של שמונה אחוזים שאמורים היו לקבל.
ארבעת חברי הכנסת של ש"ס בוועדת הכנסת, סבן, כהן, גגולה ופרץ, עשו היום יד אחת במטרה למנוע את הפגיעה בתוספת הפנסיה של שני חבריהם לסיעה, אריה דרעי ורפאל פנחסי, שכיהנו בכנסת הקודמת ואינם מכהנים בכנסת הנוכחית. כל הארבעה, בתמיכת ח"כ מוחמד ברכה, הצליחו להעביר בוועדה החלטה לפיה המלצות ועדת אלוני לעניין הפנסיה ימומשו מהכנסת הנוכחית והלאה ולא יחולו על הכנסת הקודמת. באופן כזה יהיו זכאים דרעי ופנחסי לתוספת פנסיה של שמונה אחוזים במקום שישה.
חברי הכנסת ענת מאור, סופה לנדוור ויוסי כץ הצביעו נגד החלטת הוועדה וחברי הכנסת צ'יטה כהן ובני אילון מהאיחוד הלאומי, נעדרו מההצבעה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
יקבל פנסיה. דרעי
צילום ערוץ 1
מומלצים