שתף קטע נבחר

פרשת יתום: בג"צ מתח ביקורת על תצהיר שרון

בית המשפט הוציא צו על תנאי נגד מינויו של אהוד יתום לתפקיד ראש המטה ללוחמה בטרור, וביקר במילים קשות את התצהיר שהגיש שרון בנושא

ראש הממשלה אריאל שרון זכה הבוקר (ג') ל'סטירת לחי משפטית' מבג"צ, שהוציא צו על תנאי נגד מינויו של אהוד יתום לתפקיד ראש המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה.
נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק, מתח ביקורת חריפה על תצהיר ראש הממשלה שהוגש בנושא והורה לשרון להגיש תוך 45 יום תצהיר מלא בנושא. "מה היה חלקו בהריגה? בתצהיר ראש הממשלה לא הופיע כלום. שנית, מה היה חלקו בשיבוש הליכי משפט?", שאל ברק.
השופטת דליה דורנר אמרה: "העובדות לא נהירות. התצהיר מדבר על הריגה אבל לא עוסק באמינות האיש שראש הממשלה רוצה למנות ואשר נגדו נטען כי שיבש הליכי משפט".
ח"כ יוסי שריד, שהגיש את העתירה אמר: "מדובר בתצהיר מחפיר. יש בארץ מאות אנשים שעולים במקצועיות שלהם על אהוד יתום, שלא ידוע במיוחד בשיקול הדעת שלו. אדם כזה לא יכול לעמוד בראש מטה טרור. אנשים אומרים שמדובר במינוי מקצועי? מדובר במקצועיות קטלנית. אנו רואים בבג"צ הזה משמעות חינוכית עליונה - אנשים כאלה לא יכולים להיות בעלי תפקידים ממלכתיים".
דוברת בתי המשפט ביקשה להבהיר מאוחר יותר כי בתצהירו של ראש הממשלה היתה התייחסות להריגת המחבלים. עם זאת, בית המשפט מצא כי חסרה התייחסות לשאלת האמינות ועבירות של שיבוש הליכי משפט שנעשו לכאורה.
מלשכת ראש הממשלה נמסר כי בתשובה אותה ביקש בג"צ, יוגשו הנימוקים המפורטים לצורך במינויו של אהוד יתום לתפקיד ראש המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
שרון וברק. עימות בבית המשפט
צילום גלי תיבון
מומלצים