שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה את פירוק משרד הדתות

החליטה כי ועדת שרים בראשות יוסי ביילין תלווה את הליכי פירוק המשרד בשבועות הקרובים. ברק: זהו צעד ביישום המהפכה האזרחית

הממשלה החליטה היום (יום א') פה אחד בישיבתה השבועית לפרק את משרד הדתות. בישיבת הממשלה הוחלט כי ועדת שרים בראשותו של מ"מ שר הדתות יוסי ביילין תלווה את הליכי פירוק המשרד בשבועות הקרובים ותבחן גם דרכים לביטול המועצות הדתיות.
ביילין ימשיך להחזיק בינתיים בחלק מסמכויות המשרד, מכיוון שאין בשלב זה לממשלה רוב בכנסת כדי לפזר את הסמכויות.
ראש הממשלה אהוד ברק הדגיש בישיבה כי "זהו צעד אחד ביישום המהפכה האזרחית" שהבטיח.
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, אמר בישיבה כי "אם המשרד היה מתנהל כראוי ייתכן והיה מקום לכך שימשיך לפעול". פירוק משרד הדתות, שאמור לחסוך לאוצר כספים רבים מתקציב המדינה, מקטין עוד יותר את האפשרות לצירוף ש"ס לממשלה, שאנשיה שלטו בשנים האחרונות במשרד.

לפיד: הצגה ריקה מתוכן

במרצ הביעו שביעות רצון מהחלטת הממשלה. ח"כ רן כהן, תובע בעקבות ההחלטה "לקצץ עמוק בתקציבים האסטרונומיים של המשרד ולהעבירם לייעדים חברתיים". כהן הוסיף כי זה הזמן לבטל גם את המועצות הדתיות ולהקים תחתן מחלקות לאספקת שירותי דת בעיריות.
לעומתו, יו"ר שינוי יוסף לפיד אמר כי פירוק המשרד במתכונת שמציע ביילין הוא "הצגה ריקה מתוכן, כשכל הפקידים והתקציבים של המשרד מועברים למשרדים אחרים". לפיד הוסיף כי בפירוק המשרד יהיה טעם רק אם יפוטרו מאות פקידים מיותרים. לדבריו, "אם זו הרפורמה האזרחית של ברק הרי היא תישאר בגדר של מחוות ריקות מתוכן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ברק. צעד אחד
צילום: איי אף פי
ארכיון ידיעות אחרונות
ביילין. בראש הוועדה
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום:גלי תיבון
לפיד. מחוות ריקות
צילום:גלי תיבון
מומלצים