שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מסתמן: משחקי גביע העולם ישודרו בפיי פר ויו
  חברת צ'רלטון, שמחזיקה בזכויות שידורי הגביע העולמי, מנהלת משא ומתן מתקדם עם ערוצי הכבלים לגבי שידור המשחקים בשיטת "שלם וצפה" למנויים בעלי ממיר דיגיטלי. הליגה האנגלית חוזרת לערוץ הספורט

  חברת צ'רלטון, שבבעלות אנשי העסקים פיני זהבי ואלי עזור, מנהלת משא ומתן מתקדם מאוד עם חברות הכבלים כדי לשדר את משחקי גביע העולם 2002 בקוריאה ויפן בשיטת "פיי פר ויו" ("שלם וצפה"). ל-ynet נודע שהצדדים קרובים מאוד לחתימת ההסכם, לפיו ערוץ הספורט יקים ערוץ מיוחד שבו ישודרו המשחקים תמורת תשלום לכל משחק. ההסכם אמור לכלול את כל חברות הכבלים, ודרוש אישור של מועצת הכבלים.
  עד עתה לא שודרו אירועי ספורט בישראל ב"פיי פר ויו". עתה, עם הכנסת ממירים דיגיטליים לשימוש על ידי כל חברות הכבלים, נסללה הדרך לשידורים בתשלום מיוחד.

  משחק הגמר - בערוץ ארצי

  במקביל מנהלים בצ'רלטון מגעים עם ערוצים 1 ו-2, ועם ערוץ שלוש לגבי שידורי משחקי חצי הגמר והגמר ומשחק הפתיחה של המונדיאל. חוקי פיפ"א מחייבים את שידור המשחקים האלו ברשת ארצית ללא גביית תשלום.
  אדר זהבי, האחראי על המשא ומתן מטעם חברת צ'רלטון, אישר היום ל-ynet את הפרטים: "המידע לגבי הפיי פר ויו נכון. אני מקווה שכבר בימים הקרובים ההסכם ייחתם, ונוכל לשדר את המשחקים תמורת תשלום".

  איך זה בעולם?

  גם בעולם מרבית ממשחקי מונדיאל 2002 ישודרו בשיטת פיי פר וויו. בישיבה השנתית של פיפ"א שנערכה באדינבורו, הוחלט השבוע כי שני חצאי הגמר, המשחק על המקום השלישי והגמר עצמו ישודרו ללא תשלום.
  זכויות השידור למונדיאל 2002 ולמונדיאל 2006 נמסרו על ידי פיפ"א לחברה הגרמנית "קירץ' מדיה", תמורת מ-1.46 מיליארד ליש"ט. מייקל זן ריפינן, המזכיר הכללי של פיפ"א: "היתה אי הבנה, אבל כעת כבר די ברור שלא כל המשחקים ישודרו חינם ללא הגבלה. בכל מקרה, אנחנו רוצים שבגמר יצפו כמה שיותר".
  כמו כן, סוכם בפיפ"א כי מדינות שיטלו חלק במשחקים יוכלו לצפות במשחקי נבחרתם ללא תשלום כספי. על יתר המשחקים, הצופים יאלצו ככל הנראה לשלם.

  הליגה האנגלית חוזרת לערוץ הספורט

  הזכויות על שידור הליגה אנגלית, שהיו בעונה שעברה בידי צ'רלטון וחברת הלוויין, חוזרות העונה לערוץ הספורט. החוזה שנחתם עם ערוץ הספורט הוא לשלוש שנים, שבמהלכן ישלמו בעבור כל שנה למעלה משני מיליון דולר. צ'רלטון, שאיבדו את הזכויות, מסתפקים כיום במכירת זכויות הליגה האיטלקית לחברת הלוויין. אדר זהבי: "ויתרנו על הליגה האנגלית בגלל עליויות גבוהות מדי. זה היה בשיתוף עם חברת הלוויין, שנמצאת בקשיים כלכליים. אני בטוח שזה יפגע בלוויין, אבל הליגה האיטלקית עדיין תשודר אצלם בשנים הקרובות".
  מערוץ הספורט נמסר ל-ynet כי הערוץ רכש את הזכויות על שידור הליגה האנגלית לשלוש השנים הקרובות, אולם סירבו להתייחס לסכומים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים