שתף קטע נבחר

ח"כ זאב ישלם 800 אלף שקל לתינוק שמל בצורה כושלת

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של ניסים זאב מש"ס ואף הגדיל את סכום הפיצויים שפסק בית המשפט המחוזי. השופט מצא הוסיף כי: "הסדרי הפיקוח על פעילות המוהלים רחוקים מלהניח את הדעת"

בית המשפט העליון פירסם אתמול (ד') פסק דין בו הוא מחייב את ח"כ ניסים זאב, שהוא גם מוהל, לשלם כ-800 אלף שקלים פיצויים לילד לו גרם נזק בלתי-הפיך במהלך ברית מילה, לפני כשבע שנים. בכך, הוסיף בית המשפט העליון עוד כ-300 אלף שקלים על מה שפסק בית המשפט המחוזי בירושלים.
לפני כשבע שנים מל ניסים זאב את הילד ולפתע החל דימום במקום המילה, ניסים זאב חבש את המקום בחוזקה כדי לעצור את הדימום, אך התוצאה היתה נמק וכשני שליש מאיבר מינו של התינוק נשר עקב כך. בית המשפט המחוזי פסק לילד פיצויים של 500 אלף שקל. ח"כ זאב הגיש ערעור לעליון, אך הערעור נדחה וסכום הפיצויים אף הוגדל.
עם זאת, בית המשפט העליון דחה את דרישת ההורים להטיל על המדינה אחריות בפרשה העגומה. ההורים טענו שהמדינה אחראית לפקח על עבודת המוהלים, אך הבקשה נדחתה.
השופט אליהו מצא כתב בעניין בפסק הדין: "הסדרי הפיקוח על פעילות המוהלים רחוקים מלהניח את הדעת. גם אם מתייחסים למילה לא כאל פעולה רפואית, שיש לייחד את ביצועה לרופאים מורשים בלבד, אלא כאל קיום מיצווה דתית שגם הפועלים כשליחי מיצווה רשאים לבצעה, לא ניתן להתעלם מן הסיכונים בעלי האופי הרפואי הכרוכים במעשה המילה ובפעולות הנילוות לביצועו. דומה כי במדינה מודרנית כישראל, שהשיעור היחסי של הנימולים בה הוא גבוה מן המקובל במדינות העולם המערבי, ראוי היה להסדיר בחקיקה את העיסוק בביצוע מילות והפיקוח על העוסקים בכך. ניתן גם להניח כי הסדרתו בחקיקה של העיסוק הנדון אף תעודד את המוהלים - בדומה למקובל בקרב רופאים ובעלי מקצועות נוספים - לבטח את עצמם מפני סיכונים הכרוכים בפעילותם המקצועית".
בדעת מיעוט היה השופט מצא שסבר שגם על המדינה מוטלת האחריות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
חבר הכנסת זאב
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים