שתף קטע נבחר

הנגבי: לא יקרה אסון אם פרס יחזור לאופוזיציה

השר צחי הנגבי תקף בחריפות את השר שמעון פרס ואת ממשלת האחדות: "אני מצפה מראש הממשלה לומר לצד השני: אל תאיימו עלינו במשבר ממשלתי, אם לא תהיה ברירה, תחזרו לאופוזיציה". השר רענן כהן בתגובה: "הנגבי אינו ראוי עוד לשמש כשר בממשלת האחדות הלאומית". גם השר סילבן שלום תקף את ממשלת האחדות: "אם אגיע למסקנה שממשלת אחדות הופכת מיתרון לאבן ריחיים על צווארנו, באותו רגע אומר עד כאן"

שניים משרי הליכוד תקפו אמש (ה') את ממשלת האחדות ואת מדיניות הממשלה.
בכנס פעילים פוליטי שערך, אמר השר צחי הנגבי: "זו לא ממשלת ליכוד אלא ממשלת שרון-פרס. פרס לא היה אפילו מועמד לראשות הממשלה בבחירות האלה, ולכן אין לקבל בשום פנים ואופן איומים מצדו אם ישראל תמוטט את הרשות הפלסטינית. אני מצפה מראש הממשלה לומר לצד השני (מפלגת העבודה) אל תאיימו עלינו במשבר ממשלתי, אם לא תהיה ברירה, תחזרו לאופוזיציה, אך תחזרו לשם לעשרות שנים ותשלמו את מחיר מחדליכם. לא יקרה שום אסון אם פרס יחזור לאופוזיציה". הנגבי דרש מראש הממשלה לתקוף את הרשות הפלסטינית באמצעים צבאיים, "מתקפה שיטתית ויזומה".
מזכ"ל העבודה, השר רענן כהן, אמר בתגובה לדברים: "דבריו של הנגבי חסרי שחר, פוגעים ומבישים ומעידים, כי אינו ראוי עוד לשמש כשר בממשלת האחדות הלאומית. הוא פגע בראש ובראשונה בראש הממשלה". כהן דרש, שראש הממשלה יערוך בירור מיידי בעניין.
השר סילבן שלום אמר אמש בכנס כלכלי בתל אביב, כי הוא מוטרד ממה שהוא הגדיר, ירידת מעמדו של הליכוד בממשלת האחדות: "הייתי בעד ממשלת האחדות, אך אין פירוש ממשלת אחדות ממשלה בה הליכוד כמפלגה שולטת מאבד את יכולת הביצוע שלו. אם אגיע למסקנה שממשלת אחדות הופכת מיתרון לאבן ריחיים על צווארנו, באותו רגע אומר עד כאן".

הנגבי: עברתי עינוי דין

השר צחי הנגבי, בכינוס פוליטי שערך לרגל סגירת התיק הפלילי נגדו בפרשת "דרך צלחה" ומינויו לשר, תקף בחריפות את המשטרה. "כמעט ארבע שנים חשבתי על היום שאחרי. צברתי בתוכי צעקות על חודשים של עינוי דין ונפש. 25 חקירות, 8 שעות כל אחת, כפי שלא נחקר אף שר. הדלפות מגמתיות, שקריות וזדוניות והאזנות סתר. כותרות זועקות על גילויים מרעישים שכשהופרכו לא פורסמה התנצלות", אמר הנגבי.

נתניהו – יגיע או לא?

עשרות אנשי ליכוד ממתינים לבנימין נתניהו במלון הולידיי אין באילת לקראת כנס פעילים שייערך שם היום בצהריים, אך נתניהו עדיין לא אישר את הגעתו. מקורבי נתניהו אומרים, כי אם ייעדר יהיה זה מסיבות אישיות. מקורבי שרון בתגובה אומרים, כי "תמיד הוא מוצא סיבות אישיות לא להגיע לאירוע שעשוי להזיק לו פוליטית. סיבת הנזק: הצטיירות כחתרן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
הנגבי. ממשלת פרס-שרון
אתר הכנסת
מומלצים