שתף קטע נבחר

משה דדש עשוי לרכוש את בית"ר

היו"ר לשעבר ייפגש היום עם גד זאבי בניסיון לסכם את פרטי העסקה. דדש: "אני לא יכול לעמוד בצד ולתת למועדון שאני מלווה עשרות שנים ליפול"

היו"ר לשעבר של בית"ר ירושלים, משה דדש, החליט אתמול (ה') לרכוש את הקבוצה מגד זאבי, והשניים אמורים להפגש היום לסכם את פרטי העסקה. הרכישה אמורה להתבצע על בסיס מסמך העקרונות החדש שפרסם עיתון "ידיעות אחרונות" אתמול, בו גילה זאבי גמישות רבה. ייתכן שבמסמך יוכנסו מספר שינויים, ובמקביל יוסרו התביעות שהגישו שני הצדדים לבוררות ולבית המשפט. אתמול כבר החלו שיחות בין נציגי הצדדים.
דדש מצדו מתכוון להפנות את כל הכספים שמגיעים מזאבי באופן אישי (כ-600 אלף דולר) לטובת חיזוק הקבוצה. זאבי אמר אתמול לאנשיו: "אני עדיין לא יודע איך זה ייסגר. כשתהיה עסקה כולם יידעו".
אחר הצהריים, כאמור, ייפגש דדש עם גד זאבי. דדש אמר כי בינו לבין זאבי יש הסכמות ואם לא יצוצו מכשולים יש סיכוי טוב מאוד שבית"ר תימכר. יחד איתו יסעו לחיפה גם סגן ראש עירית ירושלים, יגאל עמדי ומנהל בית"ר, אברהם לוי. הבוקר דיבר דדש עם מנכ"ל סלקום, יעקב פרי, שנתן את ברכתו ואמר כי יתמוך בקבוצה כבעבר. גורמים נוספים הבטיחו גם הם את תמיכתם.
דדש מתכוון לצרף אליו מספר אנשי עסקים ולהקים חברת ניהול, כנראה עם דני דימבורט, אבי לרנר ואהרון ריינמן. במקביל גם קבוצת רוכשי מתחם בית וגן עדיין בתמונה. אם הם לא ירכשו את בית"ר, ייתכן שכולם או חלקם יצטרפו לדדש. לפי תכנית דדש, יו"ר העמותה אהוד פרומן ישמש מנכ"ל ואברהם לוי ימשיך כמנהל עם סמכויות נרחבות.
תחילתה של העסקה הנרקמת היתה אתמול בבוקר, כששטרן חלובה מצפרירים נפגש עם דדש ואמר לו: "לא כואב לך מה שקורה בבית"ר? רק אתה תציל את המצב. למה שלא תקנה את הקבוצה". דדש שוחח עם ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, וסגנו יגאל עמדי, וקיבל את ברכתם למהלך. הם הבטיחו לעמוד מאחוריו ולהעניק לו עזרה במישורים שונים.
עמדי: " לא היינו יכולים לעמוד מהצד. העמותה מחוייבת לביתר ולאלפי האוהדים, לכן גם התכנסנו השבוע. בית"ר היא מפעל חיים לדדש ויקרה לו. אנחנו נסייע לו".
דדש: "בית"ר היא לפני כל דבר אחר. לא יכולתי לסבול יותר את מה שקורה, את דמי נתתי לקבוצה הזו, לאחרונה אנשים צחקו על בית"ר, ולא יכולתי לעמוד יותר בצד ולתת למועדון היקר, אותו אני מלווה עשרות שנים, ליפול. המצב כעת הוא קריטי. הגענו לשעת האפס. באתי להציל את המועדון, נביא חיזוק, נצא למחנה האימונים ונעמיד קבוצה טובה. אני לא אתעסק בעניינים השוטפים. בכל מקרה, את זאבי אני מעריך ומקווה שגם כשלא יהיה בבית"ר, הוא יסייע לה. היו לו כוונת טובות, ואשמח אם הוא יקבל על עצמו תואר של נשיא כבוד של האגודה".
עמדי ודדש שוחחו אתמול עם אנשי הרשות לבקרת תקציבים, וטענו שנאמר להם שלא תהיה בעיה לדדש להיות הבעלים של בית"ר אם לא יטול חלק פעיל בניהול השוטף. כזכור, הושעה דדש בעסקת טיעון לשנתיים מפעילות בקבוצה, כדי שבית"ר לא תיענש בפרשת החריגות בתשלומים.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
דדש. לא יכול לעמוד מהצד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים