שתף קטע נבחר

שרי החוץ הערבים: לא תהיה פשרה בירושלים

בכינוס של שרי החוץ של הליגה הערבית בקהיר, הזהירו השרים את ארצות הברית, מלהעביר את השגרירות בישראל, לירושלים

בכינוס שרי החוץ של הליגה הערבית שהתקיים אתמול (יום א') בקהיר, דחו השרים כל ניסיון להגיע לפשרה על הריבונות על המקומות הקדושים בירשולים המזרחית.
שרי החוץ הערבים תבעו כי ירושלים המזרחית תעבור לשליטה פלסטינית מלאה ותהיה עיר הבירה. השרים הזהירו את מדינות העולם, בעיקר את ארה"ב, שלא להעביר את בנייני השגריריות בישראל, לירושלים. כמו כן, הביע הכינוס תמיכה בהכרזה על מדינה פלסטינית לפני תום השנה הנוכחית.
ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר בכינוס כי הפלסטינים נחושים להמשיך בתהליך המדיני, ובמהלכו יזדקקו לכך שמדינות ערב ימשיכו לתמוך בתביעותיהם בסוגיית הפליטים וירושלים. לדבריו, ממשלת ישראל ממשיכה לפגוע במקומות המקודשים לאיסלאם ולנצרות בירושלים.
ערפאת הדגיש כי "אנחנו רק מבקשים מישראל למלא אחר ההסכמים החתומים". הוא הבטיח עוד שמדינה עצמאית פלסטינית שבירתה ירושלים, תקום, על אפם וחמתם של כל המתנגדים.
שר החוץ הסורי פארוק א-שרע ניצל את הכינוס כדי לתבוע שהליגה הערבית תתכנס עוד השנה. בכך חתר א-שרע תחת רצונה של מצרים למנוע כינוס פיסגה, שבה תמכו מאוד הפלסטינים והסורים. שרי החוץ הערבים החליטו לדון בהצעה בקרוב בקהיר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערפאת. צריך עזרה ממדינות ערב
אי פי
א-שרע. רוצה פסגה, למרות התגדות מצרים
אי פי
מומלצים