שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אביבי: "דדש לא יכול לרכוש את בית"ר"

  היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, מצהיר באופן ברור, כי מבחינתו משה דדש אינו רשאי לקנות את בית"ר ירושלים. במקביל, בירר היום דדש את אפשרות צירופו של החלוץ אנדז'יי קוביקה לבית"ר

  משה דדש, יו"ר בית"ר ירושלים לשעבר, מתכוון לקנות את בית"ר באמצעות חברת רוכשים שאירגן בימים האחרונים. דדש כזכור, הורחק לשנתיים מכל פעילות בהתאחדות לכדורגל לאחר פרשת התשלומים הבלתי חוקיים לג'ובאני רוסו. משה אביבי, היועץ משפטי של ההתאחדות, מסרב לשמוע על כל אפשרות שדדש יחזור לניהול הקבוצה: "ברור למר דדש ולהתאחדות כי הוא אינו יכול לקבל כל תפקיד בתחום ההתאחדות לכדורגל. הוא אינו יכול לנהל קבוצה, אינו יכול לקנות קבוצה ואינו יכול להיות בעל זכויות במישרין או בעקיפין בבית"ר ירושלים ולא בכל קבוצה אחרת. אני אומר את זה באופן חד משמעי. אמש (שבת) יאיר רבינוביץ', יו"ר הבקרה לתקציבים, הבהיר לדדש את העניין באופן חד משמעי".

  אתם מתכוונים לבדוק האם הוא קשור בעקיפין לקבוצה?

  "נכון לעכשיו, קבוצת בית"ר ירושלים לא הגישה בקשה לרכישת הקבוצה. ברגע שהבקשה תגיע להתאחדות, אנחנו נבדוק היטב מי הם הבעלים ומי עומד מאחורי הרכישה. מעבר לזה, אנחנו לא נוכל למנוע מדדש להעמיד ערבויות לתקציב הקבוצה. אנחנו לא יכולים למנוע ממנו להעניק כסף לבית"ר".

  במידה ודדש יקנה את הקבוצה ולא יצהיר על כך?

  "אני מאמין שאנחנו נדע, ואז נשקול האם העונש שהטלנו עליו הוא לא קל מידי. קל וחומר שבמידה ונגלה שהוא מנסה לעבוד על ההתאחדות, אז נפעל מהר ובחומרה".
  יאיר רבינוביץ' אמר היום ל-ynet: "משה דדש מודע לכל המגבלות שלו ולכל מה שמותר ואסור לו לעשות במסגרת ההתאחדות לכדורגל. הבהרתי לו חד משמעית שהוא אינו יכול להיות קשור בשום צורה כלשהי לקבוצה מסויימת במסגרת ההתאחדות בשנתיים הקרובות. זה כולל ניהול ובעלות בקבוצה"

  המפלט: חנינה מההתאחדות

  המפלט של דדש יכולה להיות חנינה שיקבל מבית הדין של ההתאחדות. בסוף אוקטובר יוכל דדש להגיש בקשת חנינה לנשיאות בית הדין, לאחר שיירצה מחצית מעונשו. מקורב לדדש אמר היום ל-ynet: "זה נכון שהוא לא יכול להיות היום בעלים. אבל בסוף אוקטובר הוא יגיש בקשה לחנינה ויקבל הקלה בעונש. אז אף אחד לא יוכל להגיד לו כלום".
  אביבי אמר בעניין: "לפי תקנון ההתאחדות לכדורגל, יכול כל אדם שקיבל עונש במסגרת בית הדין להגיש בקשה לחנינה כעבור מחצית מעונשו. אם וכאשר דדש יעשה זאת, נשיאות בית הדין תצטרך לשקול את המתקת העונש".

  דדש: אני לא דואג

  משה דדש כבר קיבל הבהרה חד משמעית מיאיר רבינוביץ' לגבי המעמד שלו בהתאחדות. היום הוא הגיב לדבריו של אביבי: "אני יודע מזה. בהתאחדות לא חידשו לי שום דבר. אבל אל תדאג, אני עוזר לבית"ר ובסוף אנחנו נקנה אותה. מעבר לזה, אני אסתדר עם התארים שרוצים להעניק לי בקבוצה. כרגע אני משהה את המו"מ עד אמצע השבוע כדי לשקול את הנושא כולו. בכל מקרה, בינתיים הבדיקות שביצעתי היו חיוביות".
  נראה כי על רצינותו של דדש לגבי רכישתה של בית"ר ירושלים, ניתן ללמוד משיחות שקיים היום דדש עם מקורב לחלוץ אנדז'י קוביקה, על מנת לברר פרטים על אפשרות צירופו של קוביקה לבית"ר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  דדש. אפשרות לחנינה
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים