שתף קטע נבחר

"מיסוד הזנות יהפוך סרסורים לאנשי עסקים לגיטימיים"

זו הטענה העיקרית שהעלו חברות כנסת, ארגוני נשים וחברי כנסת חרדים בדיון במיסוד הזנות בוועדת החקירה הפרלמנטרית לסחר בנשים

ישיבת ועדת החקירה הפרלמנטרית לסחר בנשים, שעסקה בנושא מיסוד הזנות, נערכה היום (ב') בכנסת ועברה ללא פרובוקציות. נציגות ארגוני נשים, חברות כנסת וחברי כנסת חרדים הביעו את התנגדותם למיסוד הזנות, כל אחד מסיבותיו שלו. "לא ניתן להפריד בין זנות לסחר בנשים, הסחר יכול להתקיים רק כשיש לגיטימציה לזנות", אמרה ד"ר רבקה נרדי, מארגון שי"נ (שוויון ייצוג לנשים). "מיסוד הזנות יהפוך את הסרסורים לאנשי עסקים לגיטימיים".
ח"כ רחמים מלול מש"ס יצא גם הוא נגד מתן הלגיטימציה לזנות: "מיסוד הזנות יגדיל את מאגר הבנות שיפנו לעסוק בזה. הן יגידו לעצמן שזה מקצוע לגיטימי. הסרסורים יוציאו כרטיסי ביקור, יפרסמו בטלוויזיה, ויקראו לבתי הבושת מוסדות לגמילות חסדים. אולי הם גם יוציאו חשבוניות ולקוחות יבקשו שזו תהיה הוצאה מוכרת".
ח"כ יעל דיין, שאף היא נתנגדת למיסוד, הפתיעה כשאמרה שלמרות זאת, לדעתה אין לחוקק חוק נגד הזנות: "לא צריך לנתב את מערכת הענישה לזונות. אם נוציא את הזנות מחוץ לחוק, זה יהפוך עניין מחתרתי מפותח".
חן נרדי, מארגון גבריות חדשה, הציג את הזווית הפסיכולוגית וטען כי מיסוד הזנות יפגע בגברים לא פחות מבנשים. "אומרים לנו שאתה לא יכול בלי סקס. לא נכון. אתה יכול להתאפק. איבר המין שלנו הפך לתקע היחיד לשקע החיים. כשאתה כל כך תלוי באורגזמות שלך אתה לא יכול להיות מסופק. האובססיביות יוצרת צורך שאינו ניתן להשבעה, ומפתח מין קנוי. אתה לוחץ על אשתך לשכב איתך, היא לא רוצה, אתה נמלט לפורנו וזונות, ובעצם נשאר עם כל צרכיך. היותך צרכן מין קנוי מרחיק אותך מאשתך ואתה הופך לבודד יותר".

פורנו בכבלים ובלווין - מחר ההצבעה

ועדת הכנסת תצביע מחר בבוקר על הסתייגות לחוק הבזק, המסדיר את שידורי הכבלים, הלווין והפרטת בזק. יו"ר ועדת הכלכלה, אברהם פורז, פנה לוועדת הכנסת בדרישה להכריע האם האיסור שמבקשים להטיל חברי הכנסת יגאל ביבי מהמפד"ל ויצחק ועקנין מש"ס, במסגרת חוק הבזק על שידורי פורנו, הוא נושא שהמחוקק רשאי להכריע בו. הבעיה מתעוררת מכיוון שכיום ישנו פיקוח של מועצת הכבלים על השידורים.
ח"כ מיכאל איתן הציע פשרה - כרטיס מגנטי שרק באמצעותו תהיה נגישות לסרטים הכחולים. "כל ילד יידע לפצח את הקוד", טוען ח"כ ועקנין, שלפני ימים אחדים טען ב-ynet כי פורנו גורם לריבוי תאונות דרכים.
שר התקשורת רובי ריבלין מתנגד לצנזורה, שלטענתו מבקשים חברי הכנסת הדתיים והחרדים, בשיתוף פעולה עם מספר חברות כנסת, לכפות על הצופה. ""אני במו"מ עם ראשי העדה החרדית באמצעות שני עורכי דין", הודיע לוועדה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"איבר המין הפך לתקע היחיד לשקע החיים"
מומלצים