שתף קטע נבחר

אושר חוק: חצי שנת צינון לכניסת אלופים לפוליטיקה

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את החוק, המאריך מ-100 ימים לשישה חודשים את תקופת הצינון, הדרושה לכניסתם של קציני צבא ומשטרה בדרגת אלוף או ניצב ומעלה לפוליטיקה

קציני צבא ומשטרה, בדרגת אלוף או ניצב ומעלה, לא יוכלו להיבחר לכנסת או לכהן כשרים בממשלה במשך חצי שנה מיום סיום שירותם בפועל. כך קבעה היום (ב') הכנסת, שאישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ משה ארנס.
הצעת החוק עברה בכנסת ברוב של 62 תומכים, חמישה נמנעים וללא מתנגדים. עד היום נדרשו רק מאה ימי צינון לפני כניסתם של קצינים בכירים לפוליטיקה, דבר שהוביל לא אחת למסכת של חיזורים מצד המפלגות אחר קצינים בכירים.
יו"ר ועדת החוקה, ח"כ אופיר פינס, הביע הסתייגות באשר לאפשרות שהמצב ישתנה באופן דרמאטי עם כניסתו של החוק החדש לתוקף: "הצינון לא יסגור את דלתות הפוליטיקה בפני הקצינים", אמר פינס בועדת החוקה, בעת הכנת החוק לאישור הכנסת.
עם זאת, מנה פינס את היתרונות של החוק החדש: "החוק החדש יבהיר את הצורך בהפרדה בין הפוליטיקה לצבא. בנוסף, ייתכן שהחוק ימנע מצב, בו קצינים בכירים מגיעים ללא הכנה לפוליטיקה, ונוטשים אותה לאחר זמן קצר. הכניסה לפוליטיקה צריכה להיות מדורגת ומסודרת, דבר שיבטיח גם המשכיות מוצלחת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם-טוב
אלופים. לתשומת לבכם (ארכיון)
שאולי שם-טוב
מומלצים