שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חוסל ראש הזרוע הצבאית של החמאס בבית לחם
  מסוקים של צה"ל שיגרו טילים לעבר המבוקש עומר סעאדה. פעיל חמאס נוסף, דודו של סעאדה ופלסטיני נוסף נהרגו אף הם. גורם ביטחוני: "המחבלים עסקו בהכנת פיגוע למכביה"

  מסוקים של צה"ל חיסלו אתמול (ג') אחר הצהריים את ראש הזרוע הצבאית של החמאס בבית לחם, עומר סעאדה. שני פלסטינים נוספים נהרגו כתוצאה מההתקפה: מוחמד סעאדה, דודו של המבוקש, ופעיל החמאס, טהא אל ערוג'. בנוסף יש פלסטיני שנפצע באורח אנוש ומת מאוחר יותר. שלושה מההרוגים הם אחים.
  מקורות פלסטינים דיווחו, כי ההתקפה בוצעה לעבר ביתו של פעיל החמאס, באמצעות טילים ששוגרו משני מסוקים. כעשרה פלסטינים נפצעו, בהם גם ילדים. לטענתם, נאספו כמה עשרות מבני משפחת סעאדה בבית, משום שהמתינו לבן המשפחה שהשתחרר מהכלא בישראל לאחר 5 שנים. מדובר באדם שנמנה על אנשי החמאס שגורשו למרג' א-זהור בלבנון ע"י ממשלת רבין.
  גורם צבאי מסר ל-ynet, כי "מסוקי אפאצ'י ביצע את התקיפה שיועדה נגד המחבלים, שהכינו פיגוע שנועד להתבצע במכביה. מדובר בסיכול ממוקד קלאסי". צה"ל אישר כי מדובר בחיסול יזום.
  בכיר החמאס שנהרג, עומר אחמד מוחמד סעאדה הוא בן 45, ושימש כראש הזרוע הצבאית של החמאס בבית לחם מראשית שנות התשעים. הוא נשפט ונעצר בין יוני 1992 עד ספטמבר 1994 על ביצוע פיגועי ירי והנחת מטענים. גם במהלך מעצרו המשיך בפעילות צבאית. עם שחרורו, המשיך בפעילות ענפה במסגרת הזרוע הצבאית של החמאס. בין היתר, היה בקשר עם בכירי המפגעים של החמאס, מוחי א דין שריף ועאדל עוודאללה.
  מאז ספטמבר 2000 ריכז סעאדה מאמץ לצרכי בניית תשתית חמאס בבית לחם, וביקש ליזום פיגועים בתוך ישראל. להערכת גורמי הביטחון עסק בזמן האחרון בתכנון פיגועי תופת תוך כוונה להוציאם לפועל בטווח המיידי.
  מפקד המודיעין הכללי הפלסטיני בעזה, תאופיק טיראווי, אמר כי כוחות הביטחון הפלסטינים עצרו מספר חשודים בהעברת המידע לישראל שסייע בחיסול. טיראווי מסר כי החקירה מתנהלת בסיוע מנגנון הביטחון המסכל בגדה. לדבריו, צפויים מעצרים נוספים.

  תקריות נוספות

  בתל אביב התפוצץ אתמול (ג') מטען חבלה קטן ללא נפגעים (ידיעה נפרדת בקישורים מימין). כוח צה"ל גילה חפץ חשוד בצומת מחולה בבקעת הירדן. ככל הנראה מדובר במטען שהורכב מפגז המחובר למערכת הפעלה. צה"ל סגר האזור לתנועה, וחבלני משטרה נטרלו את המטען.
  מקורות פלסטינים מדווחים כי פלסטיני בן 40 מהכפר מרדה באזור סלפית הסמוך לשכם נהרג לפני זמן קצר. לטענתם, מתנחלים פגעו בו. לידיעה אין אישור מכל מקור אחר. תגובת צה"ל טרם התקבלה.
  פלסטינים ירו לעבר רכב של צה"ל באזור בית חגי מדרום לחברון. מקום הירי מרוחק כ-800 מטר ממפקדת כוחות צה"ל בחברון. לא היו נפגעים. סוכנות הידיעות קול רינה מסרה כי היורים נמלטו במכונית מיצובישי לבנה לאחר שירו שני צרורות לעבר הרכב.
  פלסטינים ירו לעבר עובדים בכביש חוצה ישראל באזור טול כרם. לא היו נפגעים אולם נזק נגרם למכונית השייכת לעובדים.
  מקורות פלסטינים מסרו, כי ילדה בת 10 נפצעה קשה מירי חיילי צה"ל באזור חברון. מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי הנושא נמצא בבדיקה.
  לטענת המקורות הפלסטינים הילדה בת ה-10 מהכפר דורא שבאזור חברון נפצעה באורח קשה בעינה מירי צה"ל והיא הועברה לבית החולים עליה בחברון, שם היא מנותחת.
  כמו-כן מדווחים הפלסטינים על מספר רב של בתים ועסקים שניזוקו באזור חברון ועל שני אנשי ביטחון פלסטיני שנפצעו בטול כרם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ערוץ 2
  אחד הפצועים הפלסטינים
  צילום ערוץ 2
  צילום ערוץ 2
  התגודדות בבית לחם בעקבות החיסול
  צילום ערוץ 2
  מומלצים