שתף קטע נבחר

השב"כ: בכירים ברשות מקבלים כספי הביטוח הלאומי

על פי נציג שירות הביטחון, הבכירים מקבלים את הקצבאות לאחר שנישאו לישראליות. מנתונים שהוצגו בדיון בכנסת, עולה כי אלפי תושבי הרשות נישאים בנישואין אינטרסנטיים ופיקטיביים לאזרחי ישראל כדי לקבל הכספים. ח"כ קרא: "להקים בדחיפות רשות הגירה"

נציג שירות הביטחון הכללי טען אתמול (ג') בדיון בכנסת, כי בכירים ברשות הפלסטינית נישאו לישראליות ולכן הם מקבלים קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי.
איש השב"כ אמר את הדברים בישיבת הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים שעסקה בנושא מימוש זכות השיבה של עובדים זרים פלסטינים באמצעות נישואים אינטרנסנטיים. מהנתונים שהוצגו בישיבה עולה כי החוק בישראל מתיר לכל זר הנישא לאזרח ישראלי לקבל את כל ההטבות מביטוח הלאומי וממשרדי הממשלה השונים. במקרים רבים נישאו תושבי הרשות הפלסטינית לאזרחי ישראל בשטחי המדינה, ולמרות שחזרו אחר כך להתגורר בשטחי הרשות הפלסטינית, זכויותיהם מובטחות להם.
עוד דווח בישיבה כי בכפרים שונים במגזר הערבי ישנה תסיסה של התושבים המקומיים, עקב ריבוי גל הזרים ממדינות ערב, שנישאים בנישואין אינטרסנטים ופיקטיביים לאזרחי ישראל.
ריבוי הנישואים לנשים ישראליות נובע מההיתר המוסלמי להינשא לארבע נשים, חלק מהן פלסטיניות, אך חלק מהן ישראליות. עוד דווח כי על פי נתוני משרד הפנים בכל שנה נרשמות כ-4000 בקשות לאיחוד משפחות. מאז שנת 1994 הוגשו רק במחוז ירושלים כעשרת אלפים בקשות לאיחוד משפחות, מתוכן כ-55% מהרשות הפלסטינית.
יו"ר הועדה, ח"כ איוב קרא, אמר כי יפנה לשרים הממונים על הנושא "כדי להקים בדחיפות רשות הגירה שתטפל ביסודיות בסוגיה וכן תקדם חקיקה שתמנע ניצול ציני של משאבי המדינה ובמיוחד של זכויות הביטוח הלאומי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
"להקים רשות הגירה". קרא
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים