שתף קטע נבחר

סגן שר האוצר: אין כסף להפחתת שכר הלימוד

למרות החלטת ועדת וינוגרד, שקבעה כי השכר יירד בחמישים אחוזים בחמש השנים הקרובות, אמר היום סגן שר האוצר כי הכסף לא יועבר בעקבות האירועים האלימים בשטחים. דובר משרד האוצר: "דברי כהן לא נכונים. שר האוצר תומך ביישום מסקנות וינוגרד"

סגן שר האוצר, יצחק כהן, הודיע היום (ד') במליאה בתשובה לשאילתא של ח"כ יהודית נאות, כי שכר הלימוד באוניברסיטה לא ירד בשנה הקרובה. זאת למרות שוועדת וינוגרד קבעה כי השכר ירד בכחמישים אחוזים בחמש השנים הקרובות, כאשר הפחתה צפויה כבר השנה.
בלשכת שר האוצר שררה היום מבוכה בעקבות דבריו של סגן השר כהן, ונמסר כי "דברי כהן אינם נכונים". דובר משרד האוצר אמר היום כי "שר האוצר תומך ביישום מסקנות ועדת וינוגרד להפחית את שכר הלימוד באוניברסיטאות ב-50%, בתוך חמש שנים, ויפעל ליישומה".
הממשלה אמורה היתה להקצות 200 מליון שקלים ליישום מסקנות הוועדה, 50 מיליון שקלים לשנת 2001 והשאר לשנת 2002. היום אמר סגן שר האוצר בדיון כי "ועדת וינוגרד סיימה את דיוניה לפני פרוץ האינתיפאדה. האירועים האלימים אילצו את משרד האוצר להעביר כשני מיליארד שקלים לתקציב הביטחון". "אין כסף", הסביר סגן שר האוצר כהן לח"כ נאות.
בתגובה אמרה ח"כ נאות: "זהו שיא חדש של הממשלה בזלזול בציבור הסטודנטים שממלאים את השורות כבשר תותחים במילואים, אך בשעת הקצאות הכספים וההטבות, מקומם נפקד מהרשימות".
יו"ר התאחדות הסטודנטים, גיא קלנר, אומר בתגובה כי "מבחינתנו, זו הכרזת מלחמה. הורדת שכר הלימוד לסטודנטים עברה ועדה ציבורית ואושרה על ידי הממשלה ולא ייתכן שהנושא לא יבוא לסיומו".
ועדת וינוגרד הוקמה בעקבות משבר הסטודנטים שפרץ בשנת 1998. בעקבותיו שבתו הסטודנטים לתקופה ממושכת. הועדה הגישה את מסקנותיה לראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, זמן קצר לפני הבחירות והובטח כי המסקנות ימולאו על ידי כל ממשלה, ללא קשר להרכבה הפוליטי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
"אין כסף". יצחק כהן
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים