שתף קטע נבחר

ברק: הגענו לרגע המכריע במשא ומתן המדיני

ראש הממשלה נפגש עם מזכ"ל האו"ם וביום רביעי ייפגש עם הנשיא קלינטון, ל"פגישה קריטית לתהליך השלום"

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר אמש (יום ב') כי "הגענו לפרשת דרכים מכריעה במשא ומתן עם הפלסטינים". ברק אמר את הדברים בפגישה שהיתה לו עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, בבניין האו"ם בניו יורק.
ברק הגיע לניו-יורק כדי להשתתף בעצרת המילניום של האו"ם שבה צפויים להשתתף 160 מנהיגים מכל העולם. ביום רביעי הקרוב צפוי לברק המאורע החשוב ביותר - פגישה עם נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון. הפגישה עם קלינטון הוגדרה כ"קריטית" לתהליך השלום.
לדברי ברק, מדובר בהזדמנות גדולה עם סיכון גדול, אך הזמן קצר והולך. "זה לא חייב להיות ענין של ימים, אבל זה לא יכול להיות ענין של חודשים, מדובר בכמה שבועות".
הפגישה עם מזכ"ל האו"ם היתה הראשונה בסדרת פגישות שצפויות לברק במהלך הפיסגה עם כ-30 מנהיגים. מטרת הפגישות ליצור חגורה בינלאומית נגד אפשרות של הכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית.
הפגישה עם מזכ"ל האו"ם החלה בארבע עיניים ואחר כך נמשכה בהרכב רחב יותר. אנאן הודה לברק על שיתוף הפעולה ביישום החלטת מועצת הבטחון 425 בנושא לבנון. הוא שיבח את החזון והאומץ של ראש הממשלה הן בהוצאת צה"ל מלבנון וכן במשא ומתן עם הפלסטינים.
ראש הממשלה ברק הודה לקופי אנאן על תרומתו האישית ברגעים הרגישים של היציאה מלבנון.
קופי אנאן העריך שפיסגת קמפ דייויד תיזכר כנקודת מיפנה בתהליך השלום, וכי הוא חש שהצדדים מעולם לא היו קרובים כל כך להשגת הסכם. עוד הדגיש מזכ"ל האו"ם כי "על-אף שהזמן קצר מאוד, צריך לנסות ולסכם את הנושא מהר ככל האפשר". ראש הממשלה העלה בפגישה גם את נושא האיום העירקי וכן ביקש ממזכ"ל האו"ם לסייע לשיחרורם של היהודים באיראן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון
אנאן וברק. שוחחו על התהליך המדיני
צילום: אבי אוחיון
צילום: רויטרס
קלינטון. פגישה קריטית עם ברק ביום רביעי
צילום: רויטרס
מומלצים