שתף קטע נבחר

אנשי שרון מעריכים: המרכז יעבור בשקט

דריכות בתנועת הליכוד לקראת כינוס המרכז אחר הצהריים. למרות ציפיות למרכז סוער, במחנה שרון מעריכים כי הכינוס יעבור בשקט בעקבות סיכומים מוקדמים עם אנשי נתניהו. שרון עצמו נשמע רגוע: "אני לא בהתמודדות. הבחירות ב-2003"

בליכוד מעריכים כי ישיבת המרכז היום (א') אחר הצהריים תהיה פחות סוערת מהתחזיות. אנשיו של ראש הממשלה שרון מעריכים כי מספר המשתתפים לא יעלה על 1,500. גם אנשי נתניהו מנסים למתן את הציפיות ל'ברדק' יזום, ומאמצים קו סולידי. מקורב לנתניהו אומר כי נאומו של ראש הממשלה לשעבר יהיה דומה לנאומים שנתן בשבועות האחרונים: הוא יתקוף את המדיניות, אך לא את האיש העומד בראשה.
ומתי ינאם נתניהו? אנשיו מעוניינים שבזמן החדשות בטלוויזיה, אנשי שרון סברו בתחילה אחרת, ושיבצו את הזמר דורון מזר להופעה בשבע וחצי בערב, אלא שהחשש מזעם אנשי נתניהו עשה את שלו, והוחלט כי הופעתו של מזר תוקדם לשש, אך יש ספק אם היא תתקיים בכלל.
הויכוחים בין אנשי נתניהו לאנשי שרון לגבי מספר הנוכחים, סדר הנואמים (שרון ינעל את הישיבה באזור השעה שמונה) ושאר פרטים טכניים, נסגרו בשקט, "בשיטת חיה ותן לחיות", כלשון בכיר בליכוד מאנשי שרון. המרכז יפתח ב 16:00 אחה"צ, מהשעה 17:00 ינאמו חברי מרכז, אחריהם שרי הליכוד, נתניהו ינאם ב19:40 במהלך מהדורת חדשות הערוץ הראשון, שרון ינעל בזמן מהדורת הערוץ השני והשר סילבן שלום יהיה הנאום שיחצוץ ביניהם (אולי בזמן הפרסומות?)
בלא פחות מ-12 שערים שונים יכנסו לסינרמה התל אביבית חברי מרכזבלבד. בהזמנות הודיעו להם: רק בעלי כרטיס חבר יורשו להיכנס, בלי פעילים נושאי שלטים ומחוללי מהומות.
העובדה שהמרכז לא יחליט כל החלטה מעשית, ולא תיערך הצבעה, אלא רק יישמעו נאומים, מצמצמת את היכולת ליצור מחטפים או שערוריות.

שרון: "אני לא בהתמודדות"

"לחתרן הזה בכלל לא צריך לתת זכות דיבור", אמרו על נתניהו כמה חברי מרכז שהגיעו בסוף השבוע לפגישה עם ראש הממשלה שרון במצודת זאב. ראש הממשלה ערך שורת פגישה עם חברי מרכז, בהם ראשי פורום הסניפים של הליכוד. לדברי שרון, הוא עושה זאת כמעט בכל שבוע, אולם קשה היה אפילו לפעילים שלא לקשר בין הפגישות למרכז.
"אני לא בהתמודדות עם אף אחד", אמר שרון לעיתונאים. "הבחירות הם ב-2003, ואין כרגע מאבקים פנים מפלגתיים, אני לא חושש מביקורת כלפי".
מקורביו מדווחים שהפגישות היו מוצלחות, הפעילים הביעו תמיכה, ורק חלק קטן מהם שאל שאלות עם נימת ביקורת על מדיניות הממשלה.
מקורבי נתניהו כבר מריחים ניצחון קטן בהצהרתו של שרון כי הבחירות הן רק ב-2003, שכן אנשי שרון ביקשו לקיים את ועידת המפלגה ואת הפריימריז בהקדם, אך כעת נראה שיסכימו לדחייה, לאור מחאתם של אנשי נתניהו, שמעוניינים לקיים את התהליכים המפלגתיים מאוחר ככל האפשר, כמה שיותר סמוך לבחירות הארציות הבאות.
עם זאת, אומר מקורב לשרון: "שלא יחשבו שהם כבר ניצחו. בניגוד למה שהם חושבים, ועידת הליכוד תתקיים בדצמבר, והפריימריז לא הרבה אחר כך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
נתניהו ושרון. יהיה פיצוץ?
צילום גלי תיבון
מומלצים