שתף קטע נבחר

הצעירים נלחמים על "מורשת ברק"

קבוצת צעירים, שהתנדבה בעמותת "אהוד ברק לראשות הממשלה" בשתי מערכות הבחירות האחרונות, התפקדה למפלגת העבודה ומקימה חוג רעיוני חדש שינסה להמשיך בדרכו

קבוצת צעירים, המעוניינת לשמור על מה שהיא מכנה "מתווה ברק", מקימה חוג רעיוני חדש ותערוך הבוקר (יום ו') כנס ראשון באולם מופת בראשון לציון.
בכנס צפויים להשתתף עשרות צעירים שהתנדבו בשתי מערכות הבחירות האחרונות במסגרת עמותת "אהוד ברק לראשות הממשלה" והתפקדו למפלגת העבודה רק לאחרונה, לאחר הפסדו של ברק בבחירות לאריאל שרון. לדבריהם, התהליכים הפוליטיים שהחלו להירקם במפלגה, לא מצאו חן בעיניהם משום שהם מצביעים על התנערות מדרכו של ברק.
ליאור סתון, ממארגני הקבוצה, מגדיר את המטרות: "ברק העלה הרבה נושאים כואבים ופצעים פתוחים ואנחנו רוצים שאומץ הלב לדון בעניינים אלה ימשיך להתקיים. אני חושב שברק עשה מהלך חשוב שבעקבותיו אנו במציאות חדשה".
כשנשאל מהי דרכו של ברק, אשר נשמע, שנה לאחר השיחות בקמפ דיוויד, אומר דברים שונים לגמרי, ותוקף בחריפות את ערפאת, אמר סתון כי "אני חושב שהשמאל והמרכז עוד לא עשו באמת חשבון נפש או ארגון מחדש של הרעיונות וגם אנחנו במצב הזה. ברק מייצג בעינינו לא רק את קמפ דיוויד, הוא מייצג מנהיגות ואומץ לב ונחישות, שהם דברים נדירים בפוליטיקה".
חברי כנסת ממפלגת העבודה מספרים כי חברי הקבוצה פנו אליהם וניסו לגייס אותם לקבוצה אולם נענו בשלילה.
ובתוך כך ברק אמר אמש בהרצאה שנשא בוושינגטון כי יש לבודד את ערפאת בעולם, בדרך שבה נוהגים ב"מנהיגים קשים", כמו סדאם חוסיין: "לטווח הארוך, זו הדרך היחידה לנהוג עם מנהיגים קשים ועם מנהיגי טרור", אמר ברק. הוא הוסיף: "אני סבור שהעולם צריך לתפוס את ערפאת כמי שאחראי להתנהגותו", ואמר כי לערפאת אין את "האישיות" הנדרשת להשיג שלום עם ישראל.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים