שתף קטע נבחר

שאנדור: "אנחנו בסכנת ירידה"

תמאש שאנדור, הקשר ההונגרי של בית"ר ירושלים, חושש כי עם הסגל הנוכחי הקבוצה עשויה למצוא עצמה במאבקים נגד הירידה. על גד זאבי: "אף אחד לא יודע מה הוא עושה", על חבריו לקבוצה: "את רובם אני כבר לא מזהה" ועל העתיד של בית"ר: "אי אפשר להרוס מועדון מפואר"

תמאש שאנדור מודאג. אחרי שלוש עונות בבית"ר ירושלים, קשה לקשר ההונגרי המוכשר לראות איך הקבוצה שלו מתפרקת. לפני יומיים (ד'), באימון הקבוצה, ניגשו אל שאנדור כמה מאוהדי הקבוצה, שהפגינו נגד מכירתו של ג'ובאני רוסו ודרשו ממנו לא לעזוב. "לא ידעתי במה מדובר", אומר שאנדור "מסתבר שפורסם איפשהו שעומדים למכור אותי להפועל תל אביב, אבל לי לא אמרו כלום. האוהדים עשו בלאגן בבית וגן, חלקם צלצלו אליי ואמרו לי 'תשאר, אל תעזוב את הבית שלך'. אמרתי להם שלי אף אחד לא אמר שאני לא ממשיך וחוץ מזה אני רוצה להישאר כי הם אוהבים אותי ואני אוהב אותם".

בראש של זאבי

תשובות למצב הקשה אליו נקלעה בית"ר, קשה לשאנדור לתת. מבחינתו, חוסר הוודאות היום הוא פונקציה של הערפל שמפזר הבעלים, גד זאבי, סביב עתידה של הקבוצה. "אף אחד לא באמת יודע מה קורה ומה הוא עושה. צריך להיכנס לראש של זאבי כדי להבין למה הוא עושה את מה שהוא עושה. אתה יכול לנסות להסביר את זה, אפשר להגיד הכל, אבל שום דבר לא בטוח. אי אפשר לקרוא את מחשובתיו. צריך לשאול אותו, לקוות שהוא יהיה אמיתי ואז נוכל לדעת מה באמת קורה".

- איך אתה מרגיש עם מה שעובר על הקבוצה, עם עזיבתם של ג'ובאני רוסו ויוסי אבוקסיס?

"כרגע אני מרגיש ממש לא טוב. אנחנו חייבים חיזוק משמעותי ותוספת של שחקנים טובים כדי לעשות משהו בליגת העל. אם לא נתחזק, אני מקווה שנוכל בכלל להישאר בליגה. בסגל הנוכחי אנחנו בסכנת ירידה".

- אתה חושש לעתיד הקבוצה, לסגל השחקנים בעונה הבאה?

"אני לא חושש, כי זה לא מתפקידי. אבל אני חייב להגיד שמאוד הופתעתי וזה היה אפילו קצת מרגיז לראות באימנים רק פרצופים צעירים, שאת רובם לא זיהיתי. חזרתי מהונגריה אחרי חופשת מולדת והכל שונה. פתאום זו קבוצה חדשה וצעירה. ידעתי על הכוונה למכור שחקנים, אבל חשבתי שזו טעות. כרגע אמנם יש לנו רק חמישה - שישה שחקנים בכירים, אבל אף אחד לא יכול להרוס את בית"ר; בסופו של דבר, זה מועדון מפואר".

- אם תהיה לך אפשרות לעזוב לקבוצה אחרת, תשקול את זה?

"אני לא רוצה לעזוב. אני בטוח שאשאר, אבל אני מקווה שמישהו יעזור לנו. אני לא רוצה שנאכזב בעונה הבאה את האוהדים, אנחנו חייבים חיזוק".

- דימיטרי מיכאלנקו עשוי להצטרף לקבוצה.

"נכון, אבל הרבה אחרים עזבו. ג'ובאני רוסו, יוסי אבוקסיס, אוהד כהן, פליקס חלפון ועוד. מיכאלנקו זה חיזוק חשוב, אבל לא מספיק. אני מאחל ורוצה שיצטרפו לקבוצה עוד כמה שחקנים טובים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
שאנדור. לא רוצה לעזוב
דודו פריד
צילום: אייל פישר
זאבי. מפזר ערפל
צילום: אייל פישר
מומלצים