שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ענפים - תריאטלון
  התריאטלון הוא ענף ספורט אולימפי חדש, והוא יעשה את צעדיו הראשונים במשחקי סידני 2000.

  לענף ספורט זה נחוצות שלוש מיומנויות: שחייה, רכיבה על אופניים וריצה. התריאטלון תובע עמידה במבחן נוקשה של כושר גופני, סיבולת ומשמעת עצמית. התחרות שתיערך בסידני תכלול פתיחה בשחייה למרחק של 1,500 מ', לאחר מכן רכיבה על אופניים לאורך מסלול של 40 ק"מ ולבסוף ריצה ל-10 ק"מ. לספורטאים אין מנוחה או הפסקה בין שלושת הענפים. בעבר התקיימו תחרויות תריאטלון בינלאומיות ארוכות ומייגעות אף יותר. תחרויות אלו, שכללו ריצה ל-42 ק"מ, שחייה ל-3.85 ק"מ ומסלול לרכיבה על אופניים שאורכו 179 ק"מ, נקראו תחרויות איש הברזל.
  תחרויות התריאטלון לגברים ולנשים מתקיימות אמנם בנפרד, אך המרחקים בכל אחד מבין שלושת הענפים הם זהים. הגברים אמורים לסיים את התחרות בסביבות שעה ו-50 דקות (כ-20 דקות לשחייה, כ-60 דקות לרכיבה על אופניים וכ-30 דקות לריצה), ואילו הנשים אמורות לסיים את אותם המרחקים בכ-12 דקות יותר.
  בסידני 2000 ישתתפו בתחרויות בענף זה לא יותר מ-50 ספורטאים. המדינות שספורטאיהן מצטיינים בתריאטלון הגברים הן: ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, ניו-זילנד ובריטניה. מבין הספורטאיות לאוסטרליה מספר מועמדות לזכייה במדליות, ביניהן ניתן להזכיר את ניקול האקט, אלופת העולם, ואת מישל ג'ונס.

  איי פי
  סיבולת
  איי פי
  צילום: allsport
  כושר גופני
  צילום: allsport
  אי פי
  משמעת עצמית
  אי פי
  מומלצים