שתף קטע נבחר

שרון: לא אלך למלחמה בגלל כמה קריאות

ראש הממשלה דיבר בוועדת החוץ והביטחון על אירועי מרכזי הליכוד, ואמר: "מי שחושב שאקח את העם הזה למלחמה שלא צריך ללכת אליה בגלל כמה קריאות מאורגנות - טועה". שרון הוסיף כי אינו שולל בהכרח הרחבת מספרם של משקיפי ה-CIA שנמצאים בארץ

ראש הממשלה, אריאל שרון, התייחס היום (ב') לראשונה לאירועי ישיבת המרכז אמש, ואמר: "מי שחושב שאקח את העם הזה למלחמה שלא צריך ללכת אליה בגלל כמה קריאות מאורגנות - טועה".
שרון, שדיבר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, הוסיף כי הוא מכיר את חברי מרכז הליכוד: "אני יכול לזהות את האנשים בשמם ומי שלח אותם".
חברי כנסת ממפלגת העבודה וממרצ התלוצצו והציעו לשרון להצטרף למפלגותיהם, "שם המרכז נעים יותר", אמר בחיוך ח"כ רמון, ו"אנחנו לא נעשה לך צרות". "פה אנחנו גורמים לך לצחוק", הוסיף ח"כ רן כהן (מרצ).
שרון התייחס בוועדת החוץ והביטחון גם לדיווחים על הסכמת ישראל לשיגור משקיפים, שאותם כינה "ספקולציות ושמועות". שרון אמר כי טרם נתקבלה פנייה רשמית בעניין, וכאשר תתקבל, יהיה צריך לדון על סמכויות המשקיפים: "גם היום יש בישראל משקיפים של ה-CIA. אם מדובר בהרחבת מספרם, אינני שולל זאת בהכרח", אמר שרון.

ישראל כץ: ברור שנתניהו הוא ראש הליכוד הבא

אנשי נתניהו משוכנעים היום כי ניצחו במאבק אמש במרכז הליכוד, לאחר שרה"מ הובך על ידי קריאות ביניים קשות, כשלעומתו בנימין נתניהו זכה למחיאות כפיים סוערות. "לא הייתי צריך את ישיבת המרכז אתמול כדי לדעת בוודאות שיו"ר הליכוד הבא הוא נתניהו", אמר ישראל כץ, מראשי תומכיו של רה"מ לשעבר. "ביבי ניצח, אבל אריק לא הפסיד", אמר ח"כ יובל שטייניץ, גם הוא נמנה על מחנה נתניהו.
בכיר בליכוד, המקורב לשרון, שיחזר הבוקר את גיוס האנשים על ידי מחנה נתניהו בזמן הישיבה: "ראיתי מהבמה איך מישהו מיש"ע מנופף לגייסות שאנשי נתניהו הביאו ואומר להם תקומו, תקומו, תצעקו".
השר ראובן ריבלין, מאנשי שרון, טען כי למיעוט המשתתפים בישיבת המרכז היתה השלכה על מאזן הכוחות בישיבה.
גם אנשי סילבן שלום, שספג אתמול ביקורת במרכז, טוענים למזימה מכוונת נגדו. מקורביו אומרים שכבר בשעות הבוקר הועברו אליהם דיווחים על מה שצפוי לשר בערב, ולדעתם נעשה ארגון מראש של אנשים בניסיון לפגוע בשלום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. קריאות מאורגנות
צילום איי פי
צילום : איי פי
נתניהו. תקף את מדיניות ההבלגה
צילום : איי פי
מומלצים