שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  'נעביר מידע מפורט אודות פיגועים שביצעו המתנחלים'
  כך טוען היום מקור פלסטיני ביטחוני, לקראת העברת "רשימת המתנחלים המבוקשים" לידי ישראל. הפלסטינים מתכוונים להעביר את הרשימה לידי האמריקנים, ולא ישירות לישראל. ynet מפרסם הבוקר שני שמות נוספים המופיעים ברשימה

  מקור פלסטיני ביטחוני בכיר אומר הבוקר (יום ד') ל-ynet כי רשימת "המתנחלים המבוקשים" היא רשימה "רצינית מאד", כהגדרתו, והיא תוגש לאמריקנים במפגש הביטחוני הערב ולא לצד הישראלי.
  לדבריו, ברשימה מופיעות גם מועדים של פיגועים שביצעו אנשי הימין הקיצוני נגד פלסטינים, מיקומם ומספרי לוחיות זיהוי המכוניות שבעזרתן בוצעו הפיגועים. המקור ציין כי הפלסטינים אינם מתרגשים מהתגובות בישראל בנוגע לרשימה.
  הבוקר נודע ל-ynet על שני שמות נוספים המופיעים ב"רשימת המבוקשים":
  יהודה עציון, איש המחתרת היהודית לשעבר, תושב עפרה
  שאול ניר, לשעבר איש המחתרת היהודית, כיום תושב נוב בגולן
  זאת בנוסף לשמות שפורסמו לראשונה ב-ynet אתמול:
  נועם ארנון, דובר הישוב היהודי בחברון
  נועם פדרמן, פעיל בתנועת כך לשעבר, מתגורר בקריית ארבע
  חגי סגל, עיתונאי ולשעבר פעיל במחתרת היהודית
  ברוך מרזל, פעיל הימין הקיצוני המתגורר בתל רומידה
  נועם לבנת, תושב אלון מורה ומקים ישיבת קבר יוסף, אחיה של השרה לימור לבנת
  עוזי שרבף, חתנו של הרב לוינגר מחברון.
  גורמי בטחון בכירים אמרו כי הנציגים הישראלים במפגש הביטחוני טרם הכריעו כיצד להתייחס לרשימה הפלסטינית, אך ככל הנראה הישראלים, ובהם ראש השב"כ, אבי דיכטר, לא יסכימו לקבל מידי הפלסטינים את הרשימות. לדברי גורמי הביטחון, "מדובר בגימיק שישראל אינה מתכוונת לשתף אתו פעולה".

  תגובות: "גם שרון עוד יהיה ברשימה"

  פעיל הימין הקיצוני, נועם פדרמן, אמר בתגובה לפרסום ב-ynet: "אני לא פוחד ואם מישהו גבר, שיבוא וינסה לעשות משהו".
  פדרמן הוסיף: "גם לנו יש רשימות, וכמה מראשי הרשות הפלסטינית כבר טעמו מנחת זרוענו". לדברי פדרמן, הוא ציין כי בניגוד למה שפורסם, גורמי ביטחון לא קיימו איתו ועם ברוך מרזל שיחות אזהרה, והאשים: "נראה לי שהם יהיו מבסוטים אם יהרגו אותנו".
  אחד המופיעים ברשימה, חגי סגל, אמר ל-ynet: "כל העניין הוא בדיחה עלובה וחוצפה גדולה. הרשות הפלסטינית לא הייתה מעלה בדעתה לפרסם רשימה כזו אילו ממשלת ישראל התייחסה אליה כאל ארגון חבלה לכל דבר. היחס המתחנף הזה לא רק שלא יביא שקט, אלא יגרום להכללתו של אריק שרון עצמו ברשימות מהסוג הזה".
  "מבוקש" אחר, נועם ארנון, אמר: "יש כלבים נושכים שהולכים חופשי. מי שאשם אלו לא הכלבים אלא מי שהביא אותם לפה ושיחרר אותם, שזה פרס וביילין. אשם גם מי שמאפשר להם להמשיך לדבר וזה שרון. מהמחבלים אין לי דרישות וציפיות. הם מפלצות. אני לא מפחד".
  שרת החינוך, לימור לבנת, שאחיה נועם מופיע ברשימה, אמרה כי מדובר בתעמולה מכוונת, מגוחכת ושקרית, בנוסח הסובייטי. "לכל העולם ברור שהפלסטינים מנסים להאשים אותנו במה שהם עושים. הם מנסים להתחמק מאחריותם לביצוע פשעים נתעבים נגדנו. היום רוב העולם יודע את האמת ואינו מאמין לפרובוקציות השקריות שמייצרים הפלסטינים", דברי לבנת.
  גורמים ביש"ע התייחסו בביטול לרשימה הפלסטינית, ואמרו כי יש להניח שהפלסטינים "שאבו" את השמות מפירסומים בעיתונות הישראלית, ולא בשל שיוך ממשי שלהם לפעילות נגד הפלסטינים. ממועצת יש"ע נמסר: "כל אזרחי ישראל נמצאים ברשימה של הפלסטינים. אם המדינה חושבת שהרשימה הזו רצינית, אנחנו דורשים שיספקו לאנשים האלה ביטחון ויאבטחו אותם".

  בהכנת הידיעה השתתפו אבישי בן חיים ופליקס פריש

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גלי תיבון
  יהודה עציון. אף הוא במבוקשים
  צילום גלי תיבון
  צילום גלי תיבון
  מרזל. גם ברשימה
  צילום גלי תיבון
  מומלצים