שתף קטע נבחר

קמפיין בן אליעזר: "בורג יהפוך את העבודה ל-SMALL"

בסיוע האלוף יוסי פלד ועם קמפיין תוקפני, כינס היום שר הביטחון מסיבת עיתונאים בניסיון להיאבק ביתרונו של אברום בורג בסקרים לקראת הבחירות הקרובות על ראשות העבודה. על פי בן אליעזר, הוא יביא לעבודה את מצביעי הימין ו"היתרון של בורג כרגע, נובע מכך שאני עסוק בנושאי ביטחון". מטה בורג: ראוי להימנע מהסתה בוטה

"בורג יהפוך את העבודה ל-SMALL", עם הסלוגן התוקפני הזה מתכוון המועמד לראשות העבודה, בנימין בן אליעזר, לחבל במעמדו של המועמד המוביל אברום בורג.
קמפיין הבחירות של פואד יצא היום (ג') לדרך. במסיבת עיתונאים, כשלצידו הפרסומאי, אייל חומסקי והאלוף (במיל.) יוסי פלד, חשף בן אליעזר את אסטרטגיית הקמפיין שלו לבחירות שיתקיימו במרכז מפלגת העבודה ב-4 בספטמבר.
במקביל מנסה בן אליעזר להכניס להילוך גבוה גם את הבחירות לראשות הממשלה, למרות שעד שלא יעמוד בראשות העבודה, קמפיין זה איננו רלבנטי מבחינתו. "פואד נמצא במגמת עליה בכל הסקרים שאנחנו עורכים מבחינת הפופולאריות בקרב הציבור", אומר הפירסומאי שלו אייל חומסקי. "שיטת הבחירות השתנתה והמועמד הנכון הוא זה שיוכל להביא את מספר המנדטים הרב ביותר. כך היה אצל רבין וברק: המועמד שיוכל לפצל את הימין, יביא ניצחון למפלגת העבודה ואת 44 המנדטים המיוחלים".
כך הציגו ראשי הקמפיין את הסיסמאות: "יש לי ביטחון שפואד יביא ניצחון" ו"רק פואד יעשה את העבודה", שאמורות לסייע להמראתו של בן אליעזר בסקרים.
בן אליעזר הציג נתונים חדשים על התחזקות מעמדו בסקרים, אך הבעיה היא שמעמדו מתחזק בעיקר בקרב מצביעי הימין. במרכז מפלגת העבודה יש יתרון לבורג ופואד מייחס אותו לכך ש"לבורג יש יתרון כי הוא כבר חודשים רבים מסתובב בשטח ואני עסוק בנושאי ביטחון", על פי בן אליעזר.

מתקפה על נתניהו

סדר יומו של בן אליעזר אמנם צפוף בבעיות ביטחון, אך הוא מתפנה הבוקר לתקוף דווקא את ראש הממשלה לשעבר, נתניהו. "שמעתי את שירת המלחמה של ביבי", הוא אומר, "אני מוטרד מביבי שחזר עם המסרים הישנים. מי שנדמה לו שדרך מלחמה אפשר להביא פיתרון מדיני - טועה. פתרון יבוא רק לאחר משא ומתן מדיני. נכון שקשה לדבר על כך כיום בגלל המצב, אך זו האמת".
כדי לשקם את מפלגת העבודה, מבקש בן אליעזר להחזיר לפעילות את סניפי המפלגה, להגדיר יעדים מעשיים לאנשי השטח, להקים מטה מאורגן לבחירות ולרענן את המצע המדיני של העבודה.
לימינו של בן אליעזר ישב יוסי פלד, שהמליץ בחום על פואד כי "הוא המועמד הטוב מבין השניים. האם הוא המועמד האידיאלי, שאלו אותי. אני אומר שזה לא משנה. הוא המועמד הטוב ביותר שיש כרגע".
"אני לא חבר מפלגת העבודה", ממשיך פלד, "אבל פואד הוא אחד שיכול לגרום לי להצביע בשבילו. אני לא יכול לשכוח את המחזה המביך, לאחר ההפסד של העבודה, כאשר בורג נכנס לאולם המפלגה בשפיים עם חיוך גדול, כאילו המפלגה ניצחה. מפלגת העבודה צריכה אדם שיש לו ערכים. לא הייתי רוצה לראות את בורג מנהיג את המדינה".
לאחר דבריו, זכה פלד, שלא ישב על הגדר באף מערכת בחירות, לשאלות קשות מצד העיתונאים. הוא תמך בפומבי בנתניהו ב-96' ואחר כך הודה שהתחרט; הוא תמך בברק ב-99' ובכלל שם עצמו כ'כוכב הצפון' של מערכות הבחירות. "אני לא מחפש שום תפקיד לעצמי", התגונן פלד, "וכבר פעמיים בעבר קראו לי ראשי ממשלות ורצו לתת לי תפקיד שר וויתרתי. אם יש לי מה לומר, אני אתערב ואומר את דעתי. נדמה לי גם שיש מי שרוצה לשמוע".
מצבו של פואד איננו טוב גם בצמרת מפלגת העבודה. חברי הכנסת והשרים אינם ממהרים להביע בו תמיכה, במיוחד לאור יתרונו של בורג בסקרים. "אני בדו שיח עם הנהגת העבודה", אומר היום פואד, "אני לא רוצה להבטיח דבר בעניין, אך ממה שאני שומע אני אופטימי".
בן אליעזר תמך בהקמת ממשלת האחדות והוא מצדד בקיומה גם היום. למרות זאת, הוא מבטיח, כי העבודה תלך עצמאית לבחירות ותהמר על כל הקופה ולא תעתר להצעת שרון לחבירת שתי המפלגות הגדולות. "אני תומך בממשלת האחדות, אך אני לא מוכן לשום הליכה משותפת עם הליכוד בבחירות".

מטה בורג: ראוי שבן אליעזר יימנע מהסתה בוטה

יו"ר מטה הבחירות של אברום בורג, יובל פרנקל, אמר בתגובה להצגת קמפיין הבחירות של בן אליעזר לראשות מפלגת העבודה כי "זהו קמפיין שאינו מציג כל דרך לאלטרנטיבה למפלגת העבודה ולחזרתה לשלטון. ראוי ששר הביטחון יימנע מפילוגים מיותרים ומהסתה בוטה ויתרכז באיחוד שורות המפלגה ובמתן תשובות רציניות בנוגע לעתידה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערן יופי כהן
"יביא את הימין". בן אליעזר
צילום ערן יופי כהן
סיסמאות הקמפיין של פואד
מומלצים