שתף קטע נבחר

פעילי הליכוד ניסו "לכפר" על אירועי המרכז

ראש הממשלה הופיע בפני פעילי ליכוד וחברי מרכז באור עקיבא, והפעם זכה למחיאות כפיים ולקריאות עידוד. "זה היה לא מכובד ונראינו רע מאוד", אמר חבר מרכז על אירועי מרכז הליכוד, שבהם הובך שרון. שרון עצמו השיב בביטול לביקורת של נתניהו על מדיניות ההבלגה: "אין לי זמן לעסוק בדברי הבל שאנשים אומרים"

48 שעות לאחר ישיבת מרכז הליכוד שבה ספג ביקורת קשה, הגיע אמש (ג') ראש הממשלה, אריאל שרון, לכנס פוליטי באולם אירועים באור עקיבא, וזכה הפעם ליחס שונה לחלוטין מחברי המרכז. עשרות פעילים וחברי מרכז קיבלו את פניו במחיאות כפיים ובקריאות עידוד. בנאומו עקץ שרון שוב את נתניהו ואמר כי "כל אחד יודע בדיוק לאן הגענו כשהאחדות בליכוד כורסמה".
לפני שהגיע שרון לאולם, אמרו חלק מהנוכחים שזהו "כנס הכפרה" על המבוכה שגרמו לראש הממשלה בישיבת המרכז. הכנס נועד אמנם בראש ובראשונה לשרת את יעקב אדרי, ראש עיריית אור עקיבא, אך ניתן לייחס לו גם את המטרה הזו. "היינו צריכים לעצור את הצעקות נגד ראש הממשלה בישיבת המרכז, זה היה לא מכובד ונראינו רע מאוד", אמר חבר מרכז, שסירב להזדהות בשמו, אך היה מוכן לומר שאינו נמנה על תומכיו הגדולים של ראש הממשלה. חבר מרכז אחר, מימון לוי, הוסיף: "כאן הוא לא יקבל צעקות, כאן כולם בעד היו"ר, עד שהוא מתחלף".
גם הנואמים, שחלקם מזוהים בצורה מובהקת עם נתניהו, דיברו על לבם של הפעילים במטרה להרגיע את הרוחות ולהוריד את מהומות יום ראשון מהכותרות. מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה, ואחת מתומכות נתניהו הגדולות, אמרה: "אנחנו מעריכים ומעריצים אותך ראש הממשלה, אנחנו יודעים עד כמה התפקיד הזה קשה ועד כמה נכון המשפט שלך: דברים שרואים מכאן לא רואים משם".
לעומתם, חיים כהן, אחד מהפעילים הבולטים למען נתניהו, אמר: "יש פה 50% אנשי ביבי לפחות, לאריק יש רק את המנגנון".

"דמי רותח לא פחות מדמו של אף אחד אחר"

שרון עצמו לא התייחס במפורש לאירועי המרכז, אך שזר בנאומו כמה רמיזות ליריבות בינו לבין ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו.
בתשובה לדבריו של נתניהו במרכז - שתלה את האחריות למספר המנדטים הנמוך בשרון שלא שעה לבקשתו ללכת לבחירות כלליות - אמר שרון: "אם נפעל בליכוד מתוך אחדות, נצא במספר גדול בהרבה ממכפלת המספר 19". הביקורת שהוטחה בשרון על מדיניות ההבלגה נענתה במלים: "אין לי זמן לעסוק בדברי הבל שאנשים אומרים, אבל דעו שאין הבלגה. מי שעוקב מבין שפה מתנהלת מערכה לא בססמאות, הכרזות והצהרות, ולא ביצירת סערות יצרים ורוחות הסתה. פה מתנהלת מערכה אחרת שתביא בסופו של דבר לשקט".
שרון שב ואמר שהאחריות היא עליו. "אפשר להכריז כל מיני הכרזות כל היום. בסופו של דבר, יש מישהו אחראי, והאחריות הזאת היא עליי, ודמי רותח לא פחות מדמו של אף אחד אחר". הוא סיים את נאומו בנימה אופטימית: "קרה לי במשך שנות שירותי הרבות לעמוד במצבים שנראו אבודים. הם נראו כך לאחרים, לי הם לא נראו אבודים. אני לא נתפס להיסטריה ולפאניקה, יש לי כוח לעמוד מול הדברים האלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. לא בססמאות
צילום איי פי
מומלצים