שתף קטע נבחר

בינתיים: הגינות הציבוריות לא ייובשו

ועדת הכלכלה של הכנסת לא הסכימה לקבל את תקנות הקיצוץ במשק המים שקבע שר התשתיות, אביגדור ליברמן. לחילופין, שר התשתיות יקבע מכסות לכל רשות מקומית, ואם הרשות תעבור את המכסה היא תיקנס. עוד הוחלט על איסור בשימוש בצינור בהשקיית מכוניות ועל העלאת מחיר המים לשימוש פרטי. ח"כ פורז: "חלק מאזרחי ישראל יהיו בהלם מחשבון המים הבא"

הגינות הציבוריות והפרטיות לא ייובשו, אך גם לא יקבלו את כמות המים שקיבלו עד כה. כך החליטה אמש (ד') ועדת הכלכלה של הכנסת שהתכנסה לדון בתקנות הקיצוץ במים שהביא לדיון שר התשתיות, אביגדור ליברמן.
ליברמן דרש לאסור שתילת גינות חדשות, והשקיית גינות קיימות, אך הוועדה החליטה לרכך במעט את התקנות. על-פי ההחלטה יקבע ליברמן מכסת מים לכל רשות, ואם תעבור את המכסה - היא תיקנס ב-9,600 ש"ח בכל יום.
גינות חדשות לא תשתלנה עד ה-10.9, אך רשות שתעמוד במכסת המים ותוכיח כי קיצצה בכמויות, תורשה לשתול גינות חדשות.
באשר לגינות פרטיות, מחיר המים יעלה מכמות צריכה ממוצעת מ-4.5 ש"ח לקוב, בהדרגה ככל שתגדל מידת הבזבוז של המשתמש, ותגיע עד 7.5 ש"ח לקוב. הוועדה סבורה כי המחיר היקר ירתיע בעלי גינות לבזבז מים. "חלק מאזרחי ישראל יכנסו להלם כשיראו את חשבון המים הבא שלהם", אמר יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אברהם פורז.
כמו כן אושרה שורת קיצוצים מכאיבים לא פחות. מעתה והלאה אסור להשתמש בצינור לשם רחיצה וניקוי של רכב. כמו כן, תם עידן רחיצת המדרכות - והפעולה נאסרה על פי התקנות.
שר התשתיות, אביגדור ליברמן: "להערכתי בעוד עשרה ימים עד שבועיים כבר לא נוכל לשאוב עוד מים מהכינרת בשל רמת המליחות. באקוויפרים המצב הרבה יותר גרוע. במצב היום צריך לקחת החלטות בלתי שגרתיות. למרות הסכמים עם השלטון המקומי והחקלאים יש גידול בצריכת המים ואי אפשר להמשיך כך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגינות לא ייובשו (ארכיון)
ארכיון ידיעות אחרונות
פורז. האזרחים יהיו בהלם
ארכיון ידיעות אחרונות
אתר הכנסת
ליברמן. אי אפשר להמשיך
אתר הכנסת
מומלצים