שתף קטע נבחר

אבו עלא: ייתכן שי-ם צריכה להיות בריבונות בינ"ל

דיבר בכנס משותף ישראלי-פלסטיני עם הפרלמנט האירופי. מחר ייפגש קלינטון עם ברק וערפאת וישמע את עמדתם על יוזמות הפשרה האמריקניות

לראש הממשלה, אהוד ברק, יש לוח זמנים צפוף בעצרת המילניום של האו"ם בניו-יורק, שכולל פגישות עם מנהיגים רבים, כולל המלך עבדאללה, אבל ההתרחשות האמיתית תחל, מבחינתו, רק מחר בפגישתו עם נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, ובפגישתו של קלינטון עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.
בפגישות מחר ישמע קלינטון את תגובות הצדדים על הסיכום האמריקני של הבנות קמפ דייויד ואת דעתם על יוזמות הפשרה האמריקניות בירושלים, בהן גם מצרים הביעה תמיכה.
בינתיים, עוד לא צפויה פגישה משולשת בין המנהיגים. בסביבתו של ברק מקפידים גם היום להנמיך ציפיות, ולטעון כי ערפאת אמור להגמיש את עמדותיו כדי להגיע להסכם, ועדיין אין לכך סימנים בשטח.

מדיניות חדשה?

היום התקיים כינוס משותף של יו"ר הכנסת, אברהם בורג ויו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, עם הפרלמנט האירופי. בכינוס אמר אבו עלא כי אם לא יימצא פתרון, ייתכן שירושלים צריכה להיות בריבונות בינלאומית, ולא בירת ישראל או פלסטין. הפרלמנט האירופי לא התנגד לאפשרות זו. אבו עלא הוסיף, כי המועצה הפלסטינית אמורה להתכנס ב-9 בספטמבר כדי לדחות, כנראה, את הכרזת המדינה, שהיתה צפויה ב-13 בחודש.
בורג אמר במפגש, כי חייבים להגיע להסדר שלא ינשל אף אחד מהצדדים מהמקומות הקדושים לדתו. הוא הדגיש, כי מעולם לא נהנתה ירושלים מחופש דת ופולחן, כמו ב-30 השנים האחרונות, מאז מלחמת ששת הימים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
בורג. ירושלים נהנתה מחופש דת ופולחן ב-30 השנים האחרונות
צילום: איי אף פי
צילום: איי אף פי
אבו עלא. המועצה הפלסטינית תדחה, כנראה, את הכרזת המדינה
צילום: איי אף פי
צילום: אי-פי
ברק ועבדאללה, בניו יורק
צילום: אי-פי
מומלצים