שתף קטע נבחר

תושבים ברחוב מזל גדי: "לא ישנו כל הלילה"

יממה אחרי שמכונית תופת הונחה בחניון בבניין ברחוב, התעוררו התושבים לבוקר של פחד. תושבת השכונה מיה אלון: "אני מסתכלת לרחוב, ויש הרבה פועלים ערבים שמנקים אותו, ואני לא יודעת מה הם הביאו איתם"

בירושלים נמשכת הבוקר (ב') הכוננות, מחשש לניסיונות פיגוע נוספים, אחרי שאתמול אחרי הצהריים התפוצצה מכונית תופת בחניון תת קרקעי ברחוב מזל גדי 7 שבשכונת פסגת זאב בירושלים.
מיה אלון, שגרה בבניין הסמוך, סיפרה הבוקר ל-ynet: "כל הלילה לא ישנתי, בעלי היה בעבודה כך שאני נשארתי לבד ולא הצלחתי להירדם מהפחד. אני אחרי ניתוח גדול ואחרי הפיצוץ סבלתי מכאבים ומהלם והייתי נרגשת מדי בשביל לישון. עכשיו אני מסתכלת לרחוב, ויש הרבה פועלים ערבים שמנקים את הרחוב. אני לא יודעת מה הם הביאו איתם. אנחנו מוקפים כאן גם בארבע שכונות ערביות, אז יש מתח. התקנו בחניה שלנו מחסום חשמלי, כדי שלא יקרו דברים כאלה".
יוסי אלון, בעלה של מיה, סיפר: "אני ממשיך את החיים, כי צריך לחיות. זה סיכון, אבל לא נשנה את חיינו. אני ערני יותר אבל לא משנה את סדרי חיי".

המזל שיחק לתושבי רחוב המזל

למרבה המזל, רק חלק קטן מהמטען שהונח במכונית התופת התפוצץ. אשה אחת לקתה בהלם, ולבניין נגרם נזק קל בלבד. במשטרה מעריכים שהמכונית נועדה לפגוע בבניין שמעל החניון, שבו מתגוררים עשרות אנשים.
טפס"ר משנה משה סויסה, קצין מבצעים במכבי האש, מספר: "קיבלנו הודעה על רכב שעולה באש. הגענו למקום ופתאום החלה שורת פיצוצים. בהתחלה עדיין חשבנו שמדובר בתגובות לוואי של שריפת הרכב, וכך גם טיפלנו בזה. כמה דקות אחר כך הבנו שמדובר במכונית ממולכדת, והתחלנו לשפוך המון מים".
כוחות הביטחון שהגיעו למקום מצאו במכונית, שנגנבה לפני שנה בירושלים, חומר נפץ רב שלא התפוצץ, בלוני גז ורימונים, ופירקו את החומרים הנפיצים במשך שעות ארוכות. התושבים בבניין בן חמש הקומות שמעל החניון פונו וכך גם תושבים בבניינים סמוכים.
מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, העריך כי מכונית התופת יועדה להתפוצץ במקום, כדי לגרום נזק לבניין. לדבריו, בשל העובדה כי בלוני הגז שהיו במכונית לא התפוצצו, קיים קושי להעריך האם פיצוץ מלא היה גורם נזק לבניין. הניצב אמר כי ייתכן שבתחילה התכוונו המחבלים להציב את המכונית במקום אחר, אך לאחר שהבחינו בכוחות ביטחון באזור, העדיפו להניחה בחניון.
רוני חסיד המתגורר בבניין ברחוב מזל גדי סיפר ל-ynet: "איך שנשמע הפיצוץ רצתי החוצה, ראיתי עשן ואש, התחלתי להרחיק את האנשים. המשטרה הגיעה והרחיקה את כולם. בבניין הזה שמעל החניון אנחנו גרים יחד, יהודים וערבים, בשלום".
עוואני ג'וואבי, שמתגורר גם הוא בבניין, סיפר: "בדיוק יצאתי מהבית כשאירע הפיצוץ. הבן שלי התקשר אלי בוכה ואמר ששמע פיצוץ ליד הבית. עשיתי סיבוב פרסה ונסעתי במהירות הביתה, וניסיתי להרחיק את האנשים".

סריקות בתל אביב

המשטרה ניהלה אתמול סריקות נרחבות אחר מטען חבלה בתל אביב: הסריקות התנהלו באזור רחוב יהודה המכבי והרחובות הסמוכים, אולם לא העלו דבר. מבצע החיפושים החל בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל אודות מטען שהניח מחבל פלסטיני באזור. נבדקת האפשרות כי מדובר במניח המטען שלשום בנווה שאנן, שלא גרם לנפגעים. את הפעילות ליווה מפקד מרחב ירקון אורי בר לב. עשרות שוטרים וחבלנים השתתפו במבצע לאיתור המטען. במקום נגרמו לחצי תנועה כבדים בשעות הצהריים. מן המשטרה נמסר כי המידע היה "כללי" ולא הניב ממצאים לפי שעה.

בכתיבת הידיעה השתתפה סמדר שמואלי

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איזור הפיצוץ
צילום ערוץ 1
כוחות המשטרה בפסגת זאב
צילום ערוץ 1
מומלצים