שתף קטע נבחר

שרון: שינוי בדרך המדינית - אולי פתח לברק

מנהיג הליכוד, אריאל שרון, דיבר בטלפון עם ראש הממשלה שנמצא בניו-יורק. "אם ברק יזמין אותנו לדון בקווי יסוד חדשים לממשלה, נגיע ונשמע מה יש לו להגיד", הוא אומר ל-ynet

מנהיג הליכוד, אריאל שרון, מסרב אמנם להצטרף כעת לממשלתו של ברק אך אומר כי שינוי בדרך המדינית עשוי לפתוח פתח לממשלת אחדות. "אם זה יקרה, וברק יזמין אותנו לדון בקווי יסוד חדשים לממשלה, נגיע ונשמע מה יש לו להגיד", אמר אמש (יום ג') שרון ל-ynet. לדבריו, דרושה הסכמה לאומית רחבה ותוכנית אחרת להשגת שלום אמיתי. "הדרך הנכונה לקראת שלום היא דרך של הסדר ביניים ארוך טווח. וכל הוויתורים של ברק בירושלים, בבקעת הירדן ובעניין הפליטים הם מלכודות וטעויות היסטוריות חמורות".
שרון, שזכה לקבל את אחת משיחות הטלפון הראשונות מברק השוהה בעצרת האו"ם בניו-יורק, אומר כי שיחת הטלפון היתה דווקא יוזמה שלו. "אחרי הפרסומים החוזרים ונשנים לפיהם אנשי ברק מנהלים משא ומתן עם בכירים בליכוד, וגם איתי, הרגשתי שזה מצב בלתי נסבל, שאני צריך להכחיש דברים שלא קיימים". לדברי שרון, הוא התקשר למזכיר הממשלה וביקש ממנו שיעביר לברק את התביעה להפסיק את הפרסומים. ראש הממשלה חזר מיד אל שרון, ולדבריו אמר לו כי לא יתבטא כך יותר.
שרון הוסיף כי ברק אמר כי הוא לא סבור שייצא משהו מתהליך השלום וכי ערפאת לא יקבל את היוזמה לפשרה. "אמרתי לו, הרי גם אם ערפאת לא יסכים, מה שהצעת בלתי נסבל. עשית טעות היסטורית", אומר שרון.

למה לדעתך ברק מתבטא בעד ממשלת אחדות אם, לדבריך, הוא לא מעוניין בכך?

"זה מהלך של ברק להפעיל לחץ על ערפאת ולהגיד לו 'אם לא תקבל את הוויתורים נביא לך את שרון'. לכן במצב הזה קשה להצטרף לממשלה הזו שכבר עשתה טעויות".
שרון מתייחס גם ליריבו הצפוי, אולי, בפריימריס, בנימין נתניהו, שנפגש שלשום עם ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט.
"בפגישתי עם נתניהו אמרתי לו כי אני מזמין אותו להצטרף למאבק המשותף. הוא פוליטיקאי וזאת זכותו להיפגש עם מי שהוא רוצה. למרות פעילותו אני מעוניין שיצטרף למאבק כי ברור שאין מישהו שיודע להופיע ולדבר טוב כמוהו, ברור שהוא הכי טוב בזה".

אבל בינתיים נראה כי נתניהו פועל במאבק רק למען עצמו ומועמדותו הצפויה לראשות הליכוד?

אני לא מתעסק בעניינים האלה, כל אחד יכול להתמודד מולי בפריימריס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
נגיע ונשמע. שרון
גלי תיבון
צילום: נדב נויהויז
מפעיל לחץ. ברק
צילום: נדב נויהויז
אפי שריר
אין מי שיודע להופיע כמוהו. נתניהו
אפי שריר
מומלצים