שתף קטע נבחר

הח"כים ברכה וא-סנע משתתפים בהלוויות בשכם

ברכה ל-ynet: "מות הילדים הוא אירוע מיוחד המצביע על האסון שקוראים לו מדיניות החיסולים". גם ביילין ורן כהן גינו את הפעולה

גינויים בשמאל לחיסול אתמול (ג') בשכם, בו נהרגו גם שני ילדים. במקביל, יו"ר סיעת חד"ש, מוחמד ברכה, ויו"ר סיעת רע"ם, טאלב א-סנע, משתתפים היום במסע הלוויה של הילדים בשכם.
"בדרך כלל אינני משתתף בלוויות, אולם מותם של הילדים הוא אירוע מיוחד המצביע על האסון שקוראים לו מדיניות החיסולים. אני גם איני מצדיק את הרג שאר האנשים שנהרגו בשכם", אמר ברכה ל-ynet. ברכה הגיש לפני כמה ימים עתירה לבג"צ נגד מדיניות החיסולים ועתה הוא קורא לזרז את הליכי הטיפול בעתירה. ברכה וא-סנע אוספים כעת חתימות לצורך כינוס מיוחד של מליאת הכנסת במהלך הפגרה, לדיון בחיסול בשכם.
א-סנע האשים בשיחה עם ynet את שרון "בביצוע פשעי מלחמה, ובניהול מדיניות של טרור נגד אוכלוסייה של חפים מפשע". א-סנע אומר כי "ממשלת ישראל והעומד בראשה יישאו באחריות לפשע החמור שביצעו. על הקהילה הבינלאומית ובמיוחד ארצות הברית לבלום את מדיניות ישראל, ולפעול לגיוס כוח משקיפים בין לאומי בשטחים".
השר לשעבר יוסי ביילין גינה את מות הילדים ואמר: "הריגת שני הילדים מוכיחה שוב שמדיניות הממשלה בחודשים האחרונים לא השיגה דבר, החריפה את הסכסוך והאלימות וערערה עוד יותר את תחושת הביטחון בישראל. במקום להסתתר מאחורי התירוץ של 'אין מו"מ תחת אש', חובת הממשלה לחדש את המו"מ כדי להפסיק באמצעותו את האש ולחזור למסלול של תהליך מדיני".
ח"כ רן כהן ממרצ קרא לשרון ולערפאת להיפגש מיד כדי לחדש את הפסקת האש. "שום נקמה לא תפסיק את ההרג. עוד כמה ילדים משני הצדדים צריכים להיהרג רק מפני שלמנהיגים יש כביכול משחקי כבוד?".
ח"כ חוסניה ג'בארה ממרצ אמרה: "מדובר בעונש קולקטיבי שפוגע בילדים וחפים מפשע. אין שום צידוק להפצצת בניין מאוכלס שכולל בתי מגורים אפילו אם יש חשד שגרים שם מפגעים".

גוש שלום: ההפצצה היא פרובוקציה חמורה

"ההפצצה בשכם היא מעשה פרובוקציה חמור. זהו מעשה של טרור מדינתי, שהמבדיל היחיד בינו לבין טרור אחר היא עצמת כוח האש שבידי חיל האוויר", כך אמרו בתנועת גוש שלום, "מעשה הפרובוקציה הזה לא ימנע פיגועים בתחומי ישראל. להיפך, הוא מעורר תגובות זעם ורצון נקמה בצד הפלסטני ומגביר בהרבה את הסכנה שפיגועים כאלה יקרו בימים הקרובים. את זאת יודע היטב גם מי שיזם את מעשה הפרובוקציה הזה, במערכת הפוליטית והצבאית של מדינת ישראל, ויתכן מאוד שזאת בדיוק היתה הכוונה – להטביע בדם ושנאה את כל הנסיונות לחידוש המו"מ המדיני".
גוש שלום פנה לנציגויות חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון ואל נציגות האיחוד האירופי, בקריאה דחופה לשלוח מיד כוח בינלאומי אל השטחים הכבושים: "זוהי הדרך היחידה לבלום את ההתדרדרות החמורה העלולה להצית את האזור כולו ולפגוע גם בחלקים אחרים של העולם. אנו הננו אזרחיה של מדינת ישראל, מדינה המתפארת במשטרה הדמוקרטי שלה – אך לצערנו וחרדתנו, המשטר הזה משותק כמעט לחלוטין בשנה האחרונה. מדינת ישראל איבדה את הבלמים, המערכת הפוליטית וכלי התקשורת נסחפו למערבולות של דמגוגיה לאומנית ורוקדים על פי חלילם של מחרחרי המלחמה. בסופו של דבר, הציבור בישראל יתעשת ויתעורר, אך לפני כן עלולה להתחולל שפיכות דמים נוראה ולהיגרם הרס בלתי הפיך, לא נותר לנו אלא לקרוא לקהילה הבינלאומית להתערב מיד, לפני שיהיה מאוחר מדי".לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוסע לשכם. ברכה
צילום איי פי
קורא לתהליך מדיני. ביילין
צילום איי פי
מומלצים