שתף קטע נבחר

מסתמן: הפריימריז בעבודה לא יידחו

ועדת החוקה של המפלגה דחתה ליום א' את ההכרעה בשאלה האם לדחות את הפריימריז במפלגה. עם זאת, גורמים בוועדה טוענים כי רוב החברים בוועדה כבר החליטו שלא לאפשר את דחיית הבחירות

ועדת החוקה של מפלגת העבודה דחתה היום (ד') את הכרעתה בנושא דחיית הפריימריז לראשות המפלגה ליום א' הקרוב. עם זאת, גורמים בוועדה טוענים כי הדחייה היא פורמלית בלבד. לדבריהם, למעשה התקבלה כבר החלטה על ידי רוב החברים שלא לאפשר את דחיית הפריימריז, אך בשל רגישות הנושא ינסח יו"ר הוועדה, עו"ד חנן מלצר, את ההחלטה עד יום א' באופן שימנע תביעות משפטיות על ידי חברי המרכז.
בדיון שנערך היום בנושא אמר ח"כ יוסי כץ, שייצג את המועמד אברהם בורג, כי דחיית הפריימריז תעמיד את שני המועמדים היחידים כיום, בורג ובן אליעזר, בעמדת נחיתות, "כי מועמדים חדשים יהיו סוסים רעננים יותר, בעוד השניים האחרים יישחקו". כץ התכוון בדבריו לחברי הכנסת חיים רמון ושלמה בן עמי, שיציגו מועמדות אם יידחו הפריימריז.
השר לשעבר משה שחל ייצג את העותרים גדליה גל וישראל גת. שחל הדגיש בראשית דבריו כי מאחורי העתירה שהוגשה בשם השניים לא עומדים חברי כנסת, ובוודאי שלא השר שמעון פרס, אליו מקורב שחל.
לטענתו, מרכז המפלגה מוסמך לדון בנושא דחיית הפריימריז. כתקדים מחייב הזכיר שחל את כינוס הכנסת במלחמת יום הכיפורים, בו נדונה שאלת דחיית הבחירות.
יו"ר המוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה, עו"ד שפרה גליק, קבעה לפני כמה ימים כי מרכז המפלגה אינו מוסמך לדון או לשנות את מועד הבחירות לראשות המפלגה, מועד שנקבע על ידי המרכז עצמו לפני כמה חודשים. גליק טענה שמדובר בהפרת חוקת המפלגה, דבר היכול להיעשות רק על ידי ועידת העבודה.
שחל טען בדיון היום כי חוות הדעת של גליק היא "בעלת נימוקים פוליטיים שאינם לגופו של עניין ומהווה סתימת פיות".
עו"ד איל יפה, שייצג את המועמד בן אליעזר, טען כי דחיית הבחירות תביא לתביעות משפטיות נגד המפלגה, בשל התחייבויות כספיות של המועמדים. שניים מחברי ועדת החוקה – עורך הדין בני שטינברג ועורך הדין עופר שחל השעו עצמם מהוועדה בשל מעורבותם בעתירות. עופר שחל הוא בנו של משה שחל, המייצג את העותרים, ושטינברג ייצג בדיון את בורג.
בעבודה השלימו היום את פריסת הקלפיות ואיושן. במפלגה מתכננים כינוס גדול בסוף החודש, בו ייערך עימות בין שני המתמודדים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בורג. המועמדים החדשים יהיו רעננים יותר
צילום איי פי
צילום ערוץ 1
בן עמי. מחכה לדחייה?
צילום ערוץ 1
מומלצים