שתף קטע נבחר

שרון: היוזמה לדחיית הפריימריז "מטרד לא חשוב"

ראש הממשלה התייחס בבוז ליוזמת מחנה נתניהו לדחות את ועידת הליכוד ולאחד את הפריימריז עם הבחירות לראשות המפלגה. "העניינים האלה הם מטרד קטן וחסר חשיבות", אמר שרון, שנפגש עם ראשי סניפים במפלגה

ראש הממשלה אריאל שרון התייחס היום (ה') בבוז ליוזמת מחנה נתניהו לדחות את ועידת הליכוד ולאחד את הבחירות לוועידה ולראשות המפלגה לתאריך אחד. שרון כינה את היוזמה של ח"כ ישראל כץ, ראש מטה נתניהו, "מטרד חסר חשיבות".
לדברי שרון, הוא עוסק בנושאים חשובים יותר: "אני עכשיו פועל במערכות רציניות הדורשות תשומת לב. אינני עוסק בדברים שוליים. יש המנסים להסיח את דעתנו לבעיות אישיות אבל זה לא יקרה. אין סיכוי לגרור אותי למהלכים צדדיים. העניינים האלה הם בגדר מטרד קטן וחסר חשיבות".
מחנה נתניהו מעוניין לקיים במועד כמה שיותר מאוחר את הבחירות לוועידה ולראשות המפלגה, בעוד מחנה שרון מעוניין לקיים במועד מוקדם ככל האפשר בחירות במפלגה כדי לנסות ולשנות את מאזן הכוחות במרכז, הנוטה בבירור לטובת נתניהו.
ההחרפה המסוימת בטרמינולוגיה של שרון בכל הנוגע לנתניהו ומהלכי מקורביו, החלה עם ישיבת המרכז האחרונה. עד אז התנער שרון כלפי חוץ משאלות העוסקות ביריבות בין השניים ונטה לענות עליהן בלקוניות. כיום מתייחס שרון למהלכים כאלה ואחרים בתשובה מזלזלת, מבטלת, מעין הרחבה למשפט שחזר ואמר בישיבת המרכז האחרונה, "אתם תצרחו - ואני אלחם בטרור" אבל למעשה, הוא דווקא ממשיך לעסוק גם בעניינים "קטנים" אלה, במיוחד בימי חמישי, הימים בהם הוא נפגש עם פעילי ליכוד.
עד לפני כמה שבועות היו המפגשים עם פעילי הליכוד סגורים לתקשורת. בחודש האחרון שינה שרון את גישתו ובכל יום חמישי בצהריים מוזמנת התקשורת לצלם את רה"מ במצודת זאב עם חברי סניפים של התנועה. גם היום הוא נפגש עם חברי סניפים מבאר שבע, בת ים ונתניה, וניסה להבהיר שאין מדובר בניסיון לצבור עוד כוח במפלגה. "הפגישות אתכם אינן קשורות במחנה כלשהו, הן צינור קשר נוסף אל הציבור", אמר להם שרון.

ישיבת המרכז נדחתה "לא מסיבות פוליטיות"

לפני שבוע הוחלט כי ישיבת הליכוד שנועדה לסוף חודש אוגוסט תידחה לתחילת ספטמבר. בישיבה אמורים חברי המרכז לקבוע את התאריכים לוועידה ולפריימריז. הישיבה נדחתה מאחר ובשבוע שעבר כמה חכ"ים ביקשו שלא לערוך אותה בשל שהותם בחו"ל. רה"מ הכחיש היום פרסומים לפיהם המרכז נדחה לתאריך לא ידוע מסיבות פוליטיות וכי מדובר בכניעה למחנה נתניהו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. זה לא יקרה
צילום איי פי
צילום: דודו פריד
נתניהו. מנסים להסיח דעתנו
צילום: דודו פריד
מומלצים