שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זעם בישראל על האו"ם: 'הם לא ועדה רפואית'
  במערכת הביטחון זועמים על האו"ם, שפרסם את המסקנה כי ייתכן שחיילי צה"ל החטופים נפצעו אנושות ולא שרדו את החטיפה. בקרוב ייצאו לניו יורק מומחים כדי לצפות בשתי הקלטות ובפריטים שנמצאו על ידי אנשי האו"ם

  במערכת הביטחון ובסביבת שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, שורר כעס רב על החלטת האו"ם לפרסם בדו"ח הבדיקה אודות חטיפת שלושת חיילי צה"ל גם את המסקנה כאילו החיילים נפגעו באורח אנוש, וייתכן שלא שרדו את החטיפה.
  "ועדת החקירה של האו"ם בדקה את הסרטים, וכן שרידים נוספים שהתגלו בזירת האירוע, אבל למיטב ידיעתנו זו לא היתה ועדה רפואית והיא אינה יכולה לקבוע אם החיילים שרדו או לא", אמר ל-ynet גורם בטחוני בכיר. "הכעס שלנו הוא בייחוד על רקע הרגישות הגבוהה של המשפחות וחוסר הידיעה שלנו לגבי מצב החיילים החטופים", הוא הוסיף.
  ועדת הבדיקה של האו"ם גילתה שני סרטים, האחד צולם ביום החטיפה, ב-7 באוקטובר 2000, ועל פי ממצאי ועדת החקירה נראית בו תחילתה של מתקפת חיזבאללה על מוצבי צה"ל. החטיפה עצמה לא צולמה, מכיוון שעם תחילתה ירדו אנשי האו"ם לבונקרים הממוגנים והפסיקו לצלם.
  הסרט השני - הוא הסרט המדובר בשבועות האחרונים - כולל צילומים של כלי הרכב ששימשו את החיזבאללה בחטיפה, נגררים על ידי אנשי האו"ם מן המקום בו ננטשו. במכוניות אלו התגלו כתמי הדם של החיילים, ופריטי לבוש וציוד הלחימה שלהם.
  בנוסף התגלו במכוניות אלו מספר פריטים של חיילי או"ם כמו קסדות ומדים, ששימשו את החוטפים שהתחפשו לאנשי או"ם.
  בימים הקרובים ייצאו מומחים של מערכת הביטחון למטה האו"ם בניו יורק על מנת לצפות בקלטות ולבחון את הפריטים שנמצאו על ידי אנשי האו"ם. התהליך יתבצע במטה האו"ם בניו יורק, כשבמהלכו יורשו המומחים הישראלים לצפות בסרט המלא שצולם ביום הראשון, בו לא נראים אנשי החיזבאללה. הסרט השני לא יצונזר, אבל פניהם של אנשי החיזבאללה המצולמים בו יטושטשו.
  גורמים במערכת הביטחון מציינים כי הסרטים לא צפויים להביא לפריצת דרך או למידע ממשי חדש אודות גורל החיילים החטופים. יחד עם זאת, ייתכן והמומחים יתליחו ללמוד מהפרטים שייראו יותר על מצבם של החיילים. שר הביטחון הדגיש בהודעה לעיתונות כי ישראל פועלת לפי הנחת העבודה כי שלושת החיילים בחיים, זאת על מנת להבהיר כי חלק ממסקנות האו"ם אינן מקובלות על ישראל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  מתוך קלטת האו"ם. צוות ייצא לניו יורק
  צילום רויטרס
  מומלצים