שתף קטע נבחר

בורג תקף בכירים במפלגה - וסירב לנקוב בשמם

יו"ר הכנסת, המתמודד על ראשות המפלגה, הפנה ביקורת קשה לעבר גורמים מרכזיים במפלגה, שלטענתו מעורבים בניסיון לדחות את הבחירות הפנימיות: "יש מאמץ בלתי נפסק לטרפד"

המועמד לראשות מפלגת העבודה, יו"ר הכנסת אברהם בורג, תוקף היום (ב') בחריפות אישים ממפלגתו בשל הניסיון לדחות את הפריימריז, אך מסרב לומר למי בדיוק הוא מתכוון.
במסיבת עיתונאים שנועדה להציג את קמפיין הבחירות שלו, פתח המועמד במתקפה על הבקשה לדחיית הפריימריז, שמאחוריה, לדבריו, עומדים גורמים פוליטיים מרכזיים. בורג כינה את נסיון הדחייה "התרגיל המסריח האחרון של העבודה": "יש מאמץ בלתי נפסק לטרפד, לפגוע, להרוס. כל שילוב אינטרס פוליטי, פרטי וכלכלי נעשה. רק שני אנשים היו מוכנים אחרי הכישלון האחרון של העבודה לקחת את הנטל ולהתמודד - בן אליעזר ואני. כל מי שלא רצה, שלא היה מסוגל, שלא היה לו כוח, שזה לא הסתדר לו בלו"ז, התפנק ולא בא למרוץ ואין לו זכות".
גורמים פוליטיים טוענים כי בראש ובראשונה התייחס בורג בדבריו לשר החוץ, שמעון פרס, וככל הנראה גם לחיים רמון ולשלמה בן עמי. כשהתבקש לפרט, ענה בורג לקונית: "בעבודה יודעים על מי אני מדבר".
מסיבת העיתונאים נועדה להציג את הקמפיין, אך לא הוצגו בה סיסמאות חדשות. בורג הציג את תפיסת עולמו החברתית-כלכלית, כשהנקודה החדשה היחידה אליה התייחס היא בעיית הפליטים הפלסטינים, לה הוא דורש פתרון מוסרי, אך מסרב לזכות השיבה.
לצידו בבית העיתונאים בתל אביב ישבו תומכיו, אותם הגדיר כ"הדור הבא של הנהגת העבודה" - השר לשעבר יוסי ביילין, השר אפרים סנה, סגן השר אבי יחזקאל וחברי הכנסת יעל דיין, יוסי כץ וויצמן שירי. עם השאלה על הפער בסקרים, שלטענת מטה בנימין בן אליעזר הולך ומצטמצם, התמודד בורג בסיוע סגן השר יחזקאל. "אל תתייחס", הוא לחש ליחזקאל, לחישה שנקלטה במיקרופונים הרגישים של הרדיו והטלוויזיה. "אנחנו לא עוסקים בסקרים, העבודה שלנו היא עבודת שטח", ענה יחזקאל.
באשר לחשש של בכירים בעבודה כי אם ייבחר בורג הוא יוציא את המפלגה מממשלת האחדות, ענה בורג כי אם הממשלה תנהג באיפוק צבאי בשילוב יוזמה מדינית ומדיניות חברתית הוגנת - אין סיבה שהעבודה תפרוש מהממשלה. בורג סירב לומר אם ייקח על עצמו תפקיד כלשהו בממשלה. שותפו לדרך, ביילין, המתנגד החריף ביותר בעבודה לממשלת האחדות, הודה כי השניים חלוקים בדעותיהם בנושא: "בחירתו אינה בהכרח מובילה לפירוק הממשלה. אם הוא יצטרף אליה - אתקוף גם אותו".
במטה בן אליעזר, מנגד, יצאו היום בקמפיין חדש, המצטט ראיון של בורג בו אמר "רבין לא רצה אותי כשר". השלטים באים לומר כי בורג למעשה אינו ראוי לתפקיד יו"ר המפלגה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בורג. אין זכות
צילום איי פי
מומלצים